Ölen bir kişiyi diriltmek mümkün mü?

Ruhumuz yok diyelim. Nasıl hareket etmeyi planlıyorsun dostum?
Hocam işte gariplik burada, vücutta zaten biyolojik bir sistem var. Kemikler, kaslar bunları hareket ettirmemizi sağlayan beyin. Bende burada tıkanıyorum.

Hocam işte gariplik burada, vücutta zaten biyolojik bir sistem var. Kemikler, kaslar bunları hareket ettirmemizi sağlayan beyin. Bende burada tıkanıyorum.

Bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışacağım dostum. Ruh: Bizim hareket etmemizi, irademizi ve kişiliğimizi ortaya çıkaran ve düşünmenin anahtarı olan şeydir. Ruh olmaz ise diğer organlar görevini yapamaz. Ha belki yaşarsın ama onu da hissetmezsin çünkü aslında yaşayan kişi bir ölüdür; yani bu anlamsızdır.

Arkadaşlar hepiniz İslami olarak bakıyorsunuz olaya. Azıcık bilimsel düşünseniz zaten olmayacağı ortada kanıtlarla var. Ne kadar saçma sapan bakıyorsunuz olaya! Gereksiz bir de konu sahibine birbirinize giriyorsunuz. Sonra İslam'ı kötülüyorlar. Daha birbirinizi yiyorsunuz.

Ruhumuz yok diyelim. Nasıl hareket etmeyi planlıyorsun dostum?

Bu Müslüman'lara verilmeyen değer sonucu dünyaya gelmiştir. Müslüman'lar diğer dinlere saygı gösterirken diğer dinler: "bunlar sakat galiba" vs. gibi hakaretler ediyor. Sizin yaptığınız saçmalıkları saysak hayattan bıkarsın. Din dediğin şey her şeyini değiştiren şeydir. Sen sanıyor musun ki her "müslümanım" diyenler Müslüman oluyor? Din ile alakası olmaksızın böyle bir şey imkansızdır, Müslüman olarak düşünürsek mucize ile belki: Ama imkansızdır. Cinsiyet ile ölümün, dinin vs. hiçbir şeyin alakası yoktur. Tamam mı?
Yazdıkların ne bilimle, ne akılla ne de benim yazdığım mesaj ile bağdaşıyor. Konuya gereksiz mesaj yazman hoşuma gitmedi. İlla bir şey yazmak istiyorsan bunları ağlayarak günlüğüne yazabilirsin.

Ruh, RAM'deki işlemler gibidir. RAM'a voltaj gitmezse, yani kapanırsa, işlemler silinir. En basitinden beyin sıvısı 3-5 damla bile aksa bazı şeyleri hatırlayamayacak raddeye gelirsiniz. Buna bakılarak mümkün değildir. Son olarak, isyan etmek boşuna, geri gelmez gidenler...

Yazdıkların ne bilimle, ne akılla ne de benim yazdığım mesaj ile bağdaşıyor. Konuya gereksiz mesaj yazman hoşuma gitmedi. İlla bir şey yazmak istiyorsan bunları ağlayarak günlüğüne yazabilirsin.

"Ağlamak" gibi bir kavram o kadar basit değildir. Senin gibi değersiz biri için asla ağlamam orasını merak etme sen, bir daha ki yorumun daha mantıklı olsun lütfen. Çünkü aynı şeyleri bende söyleyebilirim.

Beyin hücreleri öldüğü için mümkün değil gibi duruyor. Ölüp ameliyat masasında saniyeler sonra geri döndürülen insanların o süre içerisinde beyin hücreleri zarar görmemiş oluyor.

Ölüm yaşına gelen bazı canlılar tekrar ergenliklerine geri dönüyor ve bu döngüyü yaklaşık otuz kez tekrar edebildiği düşünülüyor. Dolayısı ile evet ve hatta bu gen sistemini insanlara aktarmak için çalışan bir ordu var. Ordu dememin sebebi farklı ülkelerde birkaç bin kişi vardı en son baktığımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı