Ölümsüzlük mümkün mü?

Renkli

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Webmaster<?php Fullstack ?>
Sizce ölümsüzlük bulunabilir mi? Ölümsüzlüğün bir gerçek olması için bir yıl tahmininiz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bu videodaki gibi sürekli gelişen bilim ve teknoloji bir noktada insanları ölümsüz yapabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

veSizce ölümsüzlük bulunabilir mi? Ölümsüzlüğün bir gerçek olması için bir yıl tahmininiz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence bu videodaki gibi sürekli gelişen bilim ve teknoloji bir noktada insanları ölümsüz yapabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?
Canlılar zamanla doğar büyür yaşlanır ve ölür.

Sizce ölümsüzlük bulunabilir mi? Ölümsüzlüğün bir gerçek olması için bir yıl tahmininiz var mı?

Evet bu bir ihtimal. Ama şu anki dünya nüfusu dünyanın taşıyabileceği kapasiteden 6 kat fazla deniyor. Hal böyle iken hükûmetlerin bunun önünü açacağını pek düşünmüyorum. Belki milyarder dediğimiz üst sınıflar buna erişebilir.

Evet bu bir ihtimal. Ama şu anki dünya nüfusu dünyanın taşıyabileceği kapasiteden 6 kat fazla deniyor. Hal böyle iken hükûmetlerin bunun önünü açacağını pek düşünmüyorum. Belki milyarder dediğimiz üst sınıflar buna erişebilir.
Hocam ölümsüzlük üzerine çok düşündüm. Bence başka gezegenlere koloni kurmak -ki Elon Musk 2029'da marsta ilk Dünya dışı koloniyi kurmayı planlıyor- bu sorunu çözerdi.

İnsan zihninin sanal ortamda yaşatılabileceğini düşünüyorum, muhtemelen ömrüm yeter bunu görmeye. Fiziki ölümsüzlüğün ise herhangi mekanize parçayı bedene dahil etmeden mümkün olduğunu düşünmüyorum. Organik dokular ne olursa olsun bir süre sonra deforme olacaktırlar.

Evet mümkün. Tüm hastalıklara çare bulunursa mümkün. Şuan bile biyolojik olarak ölümsüz canlı türleri var, mesela Turritopsis dohrnii adlı denizanası. İnsanoğlu tüm hastalıkların çözümünü bulursa, yaşlanan organ ve hücrelerin yenilenmesini bir şekilde sağlayabilirse, kaza veya cinayet benzeri ölümlere kurban gitmeyecek birisi sonsuza kadar yaşayabilir.

Geri
Yukarı