Ölü Pikselin “toz lekesi” olarak yutturulması!

Aynı geçenlerde teknosada başıma geldi. Görevlinin toz lekesi demesiyle bir kaç teknik bilgiyle cevap verdikten sonra uzatmadı konuyu iade aldı. Hatta müdürün 3 ölü pixel olmadıkça değişim olmaz gibi sözlerine sakin bir şekilde kanunları saydırınca direk geri vites yapıldı.

@1FPS son durum nedir hocam, merak ettim.
Nasıl nihayetlendi?.
Şikayetten önce Samsung ile görüşeyim dedim, THH’ye gittikten sonra geri dönüşü olmaz diye. Tam 2 kere arandım 1 ayda ve o bekleme sabrımı sınamaya yetti, konuştuğumuzda toplam 30 saniye konuştuk ve durumun düzelmeyeceği söylendi.
‘’Beni niye bu kadar beklettiniz o zaman’’ dediğimde ise ‘’yapabileceğimiz bir şey yok’’ dediler, bende iyi günler diyip kapadım telefonu.
Gidip şikayetvar.com’a baktığımda fark ettim ki herkes Odyssey G7’lerde ekran problemi bulmuş, kimi ghosting kimi parlama kimi G-sync problemleri, kimsenin sorunu çözülmemiş bende anladım ki Samsung müşteri desteği açısından çok zayıf bir firma.
E-Devlet şifrem yok onu halledip THH’ye başvuru yapacağım, itiraz etmezler umarım yoksa süreç uzadıkça uzayacak...

Aramızda geçen konuşma;
-Merhabalar Samsung Çözüm Merkez’inden xyz Hanım ben, şikayetinizi değerlendirip arayacağım sizi
+Tamamdır sonunda muhattap bulabildiğim için mutluyum, aramanızı bekliyorum
(2 saat sonra)
-Merhabalar araştırmalarımı yapmış bulunuyorum ve ekranınızda toz lekesi görünümlü ÖLÜ PİKSEL var
+Sonunda beni anlayan biri teşekkür ederim, nasıl çözüm yoluna gidebiliriz acaba
(10 saniye sessizlik)
-Beyefendi onların değişimi mümkün değil Standartlara uygun, 1 pikselin tamamının kapanması lazım garanti için
+Zaten 1 pikselin tamamı 2. pikselin ise yarısı karanlık Hanımefendi, bana piksel raporunu mail yolu ile atarmısınız ?
- Servisimizde öyle bir girdi yoktur, başka şikayetiniz var mı?
+ Yoktur teşekkürler...

Son düzenleme:
Şikayetten önce Samsung ile görüşeyim dedim, THH’ye gittikten sonra geri dönüşü olmaz diye. Tam 2 kere arandım 1 ayda ve o bekleme sabrımı sınamaya yetti, konuştuğumuzda toplam 30 saniye konuştuk ve durumun düzelmeyeceği söylendi.
‘’Beni niye bu kadar beklettiniz o zaman’’ dediğimde ise ‘’yapabileceğimiz bir şey yok’’ dediler, bende iyi günler diyip kapadım telefonu.
Gidip şikayetvar.com’a baktığımda fark ettim ki herkes Odyssey G7’lerde ekran problemi bulmuş, kimi ghosting kimi parlama kimi G-sync problemleri, kimsenin sorunu çözülmemiş bende anladım ki Samsung müşteri desteği açısından çok zayıf bir firma.
E-Devlet şifrem yok onu halledip THH’ye başvuru yapacağım, itiraz etmezler umarım yoksa süreç uzadıkça uzayacak...

Aramızda geçen konuşma;
-Merhabalar Samsung Çözüm Merkez’inden xyz Hanım ben, şikayetinizi değerlendirip arayacağım sizi
(2 saat sonra)
-Merhabalar araştırmalarımı yapmış bulunuyorum ve ekranınızda toz lekesi görünümlü ÖLÜ PİKSEL var
+Sonunda beni anlayan biri teşekkür ederim, nasıl çözüm yoluna gidebiliriz acaba
(10 saniye sessizlik)
-Beyefendi onların değişimi mümkün değil Standartlara uygun, 1 pikselin tamamının kapanması lazım garanti için
+Zaten 1 pikselin tamamı 2. pikselin ise yarısı karanlık Hanımefendi, bana piksel raporunu mail yolu ile atarmısınız ?
+ Yoktur teşekkürler...
Sıkıntı. Geçmiş olsun.
Benim de az önce geldi. Samsung un sitesinden geçmiştim siparişi. 1 adet ölü piksel var. Fakat yeşilimsi gibi. Sıkışmış piksel de olabilir.
Daha önce başka markalara ait 3 mönitor iadesi geçti elimden. Haftalardır, neredeyde 2 aydır bi türlü monitor sahibi olamadığımdan, piksel de köşede olduğundan pek uğraşmak istemiyorum. Fakat o kadar para da verdik. Kararsızım..
Ürün değişimi istesem. Problemi soracaklar. Problemi söylesem muhtemelen servis devreye girecek. Açık açık sorun bu değişin desem, sanmıyorum.. En fazla iade olur..
Geri ödeme tekrar başka siteden sipariş sipariş vs. vs. uzayıp gidecek. Hele bir de yeni gelende de problem olursa.. uğraş dur... Monitor sahibi olmak 1 seneyi bulacak heralde..
Panellerde bu nasıl üretim başarısı ya da kalite kontroldür anlamış değilim..

Aramızda geçen konuşma;
(2 saat sonra)
(10 saniye sessizlik)
+ Yoktur teşekkürler...
Aynı sıkıntı benim HP laptobumun ekranında da vardı. Hem de teknik servisten geldikten sonra oldu. Ekranın tam ortasında iğne ucu kadar siyah bir nokta vardı. Başta ölü piksel sanmıştım fakat ekran kapalıyken bile gözüküyordu. O yüzden toz olduğunu düşünüyorum. Fakat beni aşırı derecede rahatsız ediyordu, gözüm sürekli oraya kayıyordu. Durumu HP'ye ilettim fakat herhangi bir şey yapamayacaklarını söylediler.Toz veya ölü piksel beni ilgilendirmez, sonuçta ürün kusurlu. Hiç uğraşmadım, direk olarak THH'ye başvurdum. Daha karar açıklanmadan yani başvurduktan 2 hafta sonra beni aradılar ve laptobun üst modelini bana göndereceklerini söylediler. Ve 2 gün önce teslim aldım. THH'ye başvurduktan sonra ne isterseniz kuzu kuzu yapıyorlar.

Sıkıntı. Geçmiş olsun.
Benim de az önce geldi. Samsung un sitesinden geçmiştim siparişi. 1 adet ölü piksel var. Fakat yeşilimsi gibi. Sıkışmış piksel de olabilir.
Daha önce başka markalara ait 3 mönitor iadesi geçti elimden. Haftalardır, neredeyde 2 aydır bi türlü monitor sahibi olamadığımdan, piksel de köşede olduğundan pek uğraşmak istemiyorum. Fakat o kadar para da verdik. Kararsızım..
Ürün değişimi istesem. Problemi soracaklar. Problemi söylesem muhtemelen servis devreye girecek. Açık açık sorun bu değişin desem, sanmıyorum.. En fazla iade olur..
Geri ödeme tekrar başka siteden sipariş sipariş vs. vs. uzayıp gidecek. Hele bir de yeni gelende de problem olursa.. uğraş dur... Monitor sahibi olmak 1 seneyi bulacak heralde..
Panellerde bu nasıl üretim başarısı ya da kalite kontroldür anlamış değilim..
Hocam ölü piksel varsa ve yeni aldıysanız 14 gün iadenizi kullanın, yayılma ve diğer sorunların önüne geçmiş olursunuz. Hem niye paranızla rezil olasınız ki?

14 gün iade süresi paket açılmadıysa geçerli oluyor hocam.
Emin misiniz? O zaman nasıl görüp beğenmeme hakkımız oluyor?.
Çünkü mesafeli satışlarda aldığımız ürünü görmediğimiz için mağazanın aksine 14 günlük beğenmeyip cayma hakkı var diye biliyorum.
Hocam ölü piksel varsa ve yeni aldıysanız 14 gün iadenizi kullanın, yayılma ve diğer sorunların önüne geçmiş olursunuz. Hem niye paranızla rezil olasınız ki?
Hocam gördüğüm, genel yorumlardan anladığım kadarıyla yayılma ihtimali düşük. Kanser gibi falan olayı doğru değil. Bir de yayılma durumu olursa göndeririz garantiye.. Bu arada kaç yıldı bu monitorun garantisi? :)
Yani monitorun ışık sızma olayı pek yok, sol alt belirgin biraz sadece, ölü piksel kenara yakın.. Açıkçası gözüm kesmiyor bi daha iade sipariş vs. süreçlerini.. 4. monitor olmuş olacak geri yolladığım. Üstüne bir de yeni aldığımda da problem çıkarsa.. Yeterince rezil oldum yani :)
Biraz rahatlatsın biri beni. Gerek yok hocam göndermeyin desin :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı