Ölücüler ve her işe din alet etmeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kâle almayın. Yakın sayılabilecek geçmişte insanları kâle almayı; sözünde, lisanında anlam aramayı bıraktım artık. İnsanlar ile ilgili, sözünün geçtiği en ufak bir şey bile beni çok yoruyor ve bitkin düşürmeye fazlasıyla yetiyor artık.

O yazdığın kısımdan bu çıkıyor. Gerisinde sıkıntı yok.

Hayır öyle bir şey çıkmıyor. Şu an yeryüzünde Müslümanların kitabı Kuranı Kerimdir. Kuranda her şey açıkça yazıyor. Diğer kitaplar insanlar tarafından değiştirilmiştir.

Eki Görüntüle 940733

Neden her konuya din alet ediliyor ya. Vallahi nefret ediyorum şöyle şeylerden. Normal şekilde pazarlık istese yaparım, şöyle dediği için bilerek yapmıyorum. Adama hayırla satış yapmıyorum diyerek engeli yapıştırdım. Senin hayır duan için mi pazarlık yapacağım? Bir de efsane bir şekilde ölücülük yapıyorlar ya, o daha kötü.

Dua paketim var, dua edene indirim yapıyorum. Ürünlerime bakanların haberi olsun.

Bende bir şey satıyordum Letgo'dan kadına fiyatını söyledim telefonda tamam dedi geldi kapıya hazırlıksız geldik. 80TL'ye anlaşmıştık. Yanında küçük çocugu vardı Allah rızası için cebimde 50TL var lütfen ver çocukta çok istiyor dedi gitsin diye verdim bende sonra hakkını helal et dedi gitti. Hepsi böyle nefret ediyorum böylelerinden. Ha bir de telefonda tamam diyor gelince sıkıntı yapıyor.

Bunun gibi tipler yıllardır insanları Atatürk ve din maskesi takarak sömürüyorlar. Millette hazır zaten. Pazarlik konusunda ise yaraması komik.

Adam manevi açıdan söylemiş. Yani, verirseniz size dua ederim gönlümü kazanmış olursunuz gibisinden. Gönlümü kazanırsınız yerine hayır duamı almış olursunuz demiş. Tam olarak nereye üzüleceğim veya kızacağım anlayamadım.

Haklısınız hocam.
vermesseniz de gene almis olursunuz duami onemli degil
Adam manevi açıdan söylemiş. Yani, verirseniz size dua ederim gönlümü kazanmış olursunuz gibisinden. Gönlümü kazanırsınız yerine hayır duamı almış olursunuz demiş. Tam olarak nereye üzüleceğim veya kızacağım anlayamadım.
Hocam o açıdan haklısınız ama ölücülük yapmanın da bir mânâsı yok yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı