Ölüm Korkusuyla Nasıl Baş Ediyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyin bunların hepsini bastırabiliyor. Bir yerde okudum beyin ölümü gerçeklikle birleştiremiyor yani ölümden korkmuyorsunuz ne kadar korkmaya çalışsanda korkamıyorsun. Defalarca denedim ama en büyük korkum ailemden birini kaybetmek oldu. Kendi üzerinde ölümü hayal edemiyorsun ama başkası üzerinden rahatlıkla hayal ediyorsun.
Ölüm korkusu her insanda vardır. Kiminde az kiminde fazla.

Din tartışması bir yere varmaz arkadaşlar salın. :D

Müslüman olan biri evrime inanır da insan "çamurdan yaratıldı" diyor. Bu da evrimle fevkalede şekilde çelişiyor.
Sorularınıza ciddi cevap arıyorsanız, 3 üniversite bitirmiş Caner hocamın yazdığı kitaba bakın. Ücretsiz olarak upload etmiş. Kendisi aydın bir kişiliktir. https://www.canertaslaman.com/wp-content/uploads/2017/01/Bir-Müslüman-Evrimci-Olabilir-mi_-SON.pdf

Ölümden korkuyorsanız yaşamdan korkmaya çalışın olabildiğince kötü yanlarını araştırın veya ölümün kaçınılmazlığını kabul etmeye çalışın.

Yeni bir güncelleme ile İslam'da evrimde oldu. Müslümanların yanar döner olması insanın canını sıkıyor. Gerçi Müslümanlarda haklı. Dinlerini ayakta tutmak için bilime sığınmaları doğal aslında.

Din tartışması bir yere varmaz arkadaşlar salın. :D

Varmaz, islam karşıtı argümanlar üzerinden tartışmak boş iş. Benim olmayan pembe bir filin varlığını inkar etmem için argüman sunmam gerekmiyor. Gerçekten olduğunu düşünenlerin mantıklı bir ispat sunması lazım.

@KırAtlıLiberal Ben sana şunu söyleyeyim. Allah isteseydi herkesi cennete alırdı zaten ama o zaman bir anlamı kalmazdı. İyi şeyler mücadele verilerek kazanılırsa değerlidir. Ayrıca Allah hidayeti dilediğine verir. Bunun için de kulun istemesi gerekir. Eğer kul istemezse onun kalbi her geçen gün kararır. Allah'a inanmıyorum, Kuran'da yüzlerce hata var, İslam şöyle böyle der olumsuz eleştiri yapar durur. Peygamber Efendimiz'in bize öğrettiği çok güzel bir dua var. Şöyle der: "Ey kalpleri halden hale çekip çeviren Allah'ım, kalbimi dinin üzerinde sabit kıl." Kalp zaten kelime anlamıyla dönen, bir halden bir hale geçen anlamındadır. Kişinin İslam'a girmesi ile İslam'a düşman olması arasında o kadar ince bir çizgi vardır ki o çizginin aşılmaması için belki de bize bu duayı öğretmiş.

Bu arada seninle tartışmaya girmek istemiyorum çünkü ön yargıları olan birinin fikirlerini çürütmek... Einstein'in sözünü bilrsin.

Ölümü düşünmüyorum. Bu yüzden bir korku hissetmiyorum. Aklıma nedense şu sahne geldi:

https://www.youtube.com/watch?v=ZKDai-rs9xM

Lotr izlemeyen yoktur diye düşünüyorum (ya da umut ediyorum). Bu yüzden izlemeyen varsa diye spoiler içine aldım.

Not: Eğer gerçekten izlemeyen varsa ölmeden önce izlese iyi olur. 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı