Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanka has Müslüman olan kişi örnek yakın zamanda vefat Hz. Mahmud hoca ben şahsen gördüm vefatından 4-5 ay önce yüzünü gördüm gerçekten çok iyi hoş bir his geldi ve bildiğiniz yaşlı insanlar hani yüzü kırışık olur ya onun yüzü genç gibi ve çok güzel di sadece tespih çekiyordu.vefatından sonra 3-4 milyon kişi onun cenazesine geldi benim babam ve kardeşim gitti şahsen 3-4 milyon kişi mahalleleri doldurdu.
Burda anlatilmak istenen ne?

Konuyu dine çekmek istemezdim ama bu tür kişileri gördükce dayanamıyorum. Bak dostum sana çok basit bir şey anlatacağım, şimdi 50-50 şansın var, ya şu 70 yıllık kısacık ömürde ibadet edersin ya da etmezsin, edersen sorun yok, hadi diyelim dinler gerçek değil, herhangi bir problem yaşamazsın ama ya gerçekse? Gerçekse kaybedeceğin şeyleri bir düşünsene... Tamamen senin hayatın senin kuralın, ölümden korksanda korkmasanda ölüm bir adım ilerinde.

50-50 olayı yüzünden inanmakta asıl inanca ters.

Elimle müdahale edemeyeceğim şeylerle ilgili kafa yormuyorum artık. Gereksiz geliyor, sonuçta ne yaparsam yapayım bir gün öleceğim varsın olsun ucunda ölüm olsun boş verin. Ateist olduğunuz için devamını getirme ihtiyacı duymuyorum bu kısım yeterli olacaktır.

50-50 olayı yüzünden inanmakta asıl inanca ters.
Yani resmen ben sana iyilik yapiyorum ama niyetim iyilik yapmak falan degil yagmurlu havada su vermem sana dua et oteki taraf diye bir sey var. Orada kicimi rahat bir yere koyabilecegimi bildigimden iyilik yapiyorum demek. Boyle adam bana iyilik yapmasin, oteki tarafi da onun olsun ayni yerde bulunmak istemem. Gun gelir birileri kafanizi falan keser ayni sebepten dolayi.

Burada anlatilmak istenen ne?

Has Müslüman ölümden korkmuyor bu kadar kanka yani ateistliğin bir tanrı veya bir şeye bağlı olmadığı için arkadaşın korkması bence bakın bence normal.

Şimdi 50-50 şansın var, ya şu 70 yıllık kısacık ömürde ibadet edersin ya da etmezsin, edersen sorun yok, hadi diyelim dinler gerçek değil, herhangi bir problem yaşamazsın ama ya gerçekse?
Tabii, zaten her şeyi yaratacak kudrete sahip olan yaratıcı da senin "sözde" inancının altındaki 50/50 korkunu bilemeyecek ve seni gerçekten inanıyor kabul edecek öyle mi? :D Allah'ı kandırmaya çalışmak da ayrı bir seviye artık, hiç inanma daha iyi. :D

Has Müslüman ölümden korkmuyor bu kadar kanka yani ateistliğin bir tanrı veya bir şeye bağlı olmadığı için arkadaşın korkması bence bakın bence normal.
4-5 ay once gormussun adami olumden korkmuyor diyorsun.

Kanka konuyla alakasız mesaj atma nerede pazarlık örneği. Dalga geçme ben adam ateist diye dalga geçiyor muyum?
Verdiğin örnek çok komik çünkü. "Ya yoksa ben bir şey kaybetmem ama ya varsa sen çok şey kaybedersin" deyip bir dine mensup olursan inançlı olmazsın, korkak olursun.

Sadece Tanrı'ya inanmayı reddettiğim için beni cehenneme sokması bana akıl kârı gelmiyor.

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum..

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?
Ateistseniz neden ölümden korkuyorsunuz ki? İnançlı insanın ölümden korkmasını anlarım sonuçta sonrasında ebedi bir hayat söz konusu. Ama ateistin böyle bir korkusu olmadığı için yersiz bir korku sizinkisi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı