Ölümden sonra ne var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünya da yaptıklarımıza göre ödül ceza sistemi olmadığını düşünüyorum. Ama tamamen yok olmakta aklıma ve mantığıma uymuyor. Toprak olup bir süre sonra reenkarne olabileceğimizi düşünüyorum. Ama reenkarne olayını bir inanç'a bağlamıyorum.

Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu bir dinin veya yaratıcının olmadığına kanaat getirdim. Bir şeye anlam veremiyorum, artık ölümden sonra ahiret gibi kavramların olmadığını varsayıyorsak. Artık hiçbir dinin geçerli olmadığını da ele alırsak. Ölümden sonra ne olur? Ruh, zihin nereye gider?
Ben müslümanım ama sizin açınızdan bakarsam soru cevapsızlığa çıkar çünkü yaratıcı olmadığına inanıyorsunuz bunu nasıl araştırdınız? Yaratıcı illa bir dine göre olmayabilir. Bu sizi agnostik yapar.

Bence hafızan sıfırlanmış olarak başka bir varlık olarak doğuyorsun (Tekrar insan, kedi, köpek gibi).
Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu bir dinin veya yaratıcının olmadığına kanaat getirdim. Bir şeye anlam veremiyorum, artık ölümden sonra ahiret gibi kavramların olmadığını varsayıyorsak.

Aynı fikirdeyim din falan hepsi para için yapılmış boş işler.

Ruhun varlığına dair delil yok.

Ruh bu zaten adı üstünde, Ruh. Aygıtlarla görebileceğin bir şey değil. :D
Bence hafızan sıfırlanmış olarak başka bir varlık olarak doğuyorsun (Tekrar insan, kedi, köpek gibi).

Aynı fikirdeyim din falan hepsi para için yapılmış boş işler.

Haydi o zaman, inşallah yeniden insana denk gelirim. Hayvan olarak doğarsak yandık :D

Bu kadar büyük evrenin kendi kendine oluştuğuna beni kimse inandıramaz. Evrim teorisi zaten ateizmi desteklemek için yazılmış adı üzerinde " Teori ". Özellikle son yıllarda teistleri yobaz ateistleri bilgili göstermek için sürekli ateizmin bilimin değişmez bir parçası olduğunu savunuyorlar ve bilimadamlarının ateist olduğunu iddia ediyorlar ki yok öyle bir şey.

Ruh hangi yöntemlerle ve ne zaman ispatlandı? Umarım öldükten sonra oluşan kilo kaybını delil olarak sunamazsın.

Sadece komik cidden komik, iki insan A ve B olmak üzüre yan yana oturuyorken mesela televizyon izliyorlar birisi (a kişisi) elma yemek istiyor ama söylemiyor biraz zaman geçtikten sonra diğer b kişisi gidip içeriden elma getiriyor ama onun istediğini bilmiyor, yani neden portakal D eğilde elma getiriyor günlük hayatta çoğu zman insanların karşısına bu durum çıkar bu örneği evirip çevirmenize gerek yok sadece kabullenin bu bir örnektir yani demek istediğim ruhlar birbiriyle iletişimde bulunur titreşimle vesaire ama gene kabul etmezsiniz o yüzden boşa anlatıyorum, anca dalga geçersin.
Halihazırda bilimsel araştırma, genel kabule göre, konusu olan maddi evrenin dışında kaldığından, ruhun var olduğunu ya da var olmadığını ortaya koyamamaktadır.
Bu bilimin görüşü ama bu konuda deneyler yapıldığında var olduğu daha yakın geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı