Ölümden sonra ne var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim teoridir ve % 100 kanıtlandığı falan yok kimilerine göre çok somut deliller olabilir ama kesin doğru diyemiyoruz diyenler evrim teorisi fanatikleri.
Bakın, evrim hem bir yasa hem bir teoridir. Yasanın ismi "Evrim", teoriye "Evrim Teorisi" denir. Bilimde ortaya atılan bir teori ispatlanınca "kanun" olmazlar.

Kanun: Evren'e dair doğrudan veya enstrümanlar kullanarak gözleyebildiğimiz veya kaydedebildiğimiz olgulardır.

Teori: bu yasa veya yasalara yönelik olarak yoğun bir şekilde test edilen, eleştirilen, sınanan ve bilimin ve zamanın bu zorlu testlerini başarıyla geçebilen açıklamalar bütünüdür.

Bir Teori ortaya atılıyorsa bu sallama veya çılgın bir fikir değildir, teori test edilir ve herkes tarafından gözlemlenip aynı sonuç alınır. Evrim doğa yasasıdır. Ben bir fanatik değilim, ben araştırıp kanıtlarını kendi gözlerimle gördüm, bunu her insan araştırıp kendi gözleri ile görebilir.

Hocam akademik makaleler var Technopat'ta evrimi mi çürüteceksiniz? Eğer çürütecek iseniz bir akademik makale yazın ve lütfen burada paylaşın.

Tam ilk yazdığım mesajdaki gibi bir yorum evrimi ateizmi desteklemek için yapıştılar bilimin yakasına bilim eşittir ateizm deyip deyip duruyorlar.

Sadece komik cidden komik, iki insan A ve B olmak üzüre yan yana oturuyorken mesela televizyon izliyorlar birisi (a kişisi) elma yemek istiyor ama söylemiyor biraz zaman geçtikten sonra diğer b kişisi gidip içeriden elma getiriyor ama onun istediğini bilmiyor, yani neden portakal D eğilde elma getiriyor günlük hayatta çoğu zman insanların karşısına bu durum çıkar bu örneği evirip çevirmenize gerek yok sadece kabullenin bu bir örnektir yani demek istediğim ruhlar birbiriyle iletişimde bulunur titreşimle vesaire ama gene kabul etmezsiniz o yüzden boşa anlatıyorum, anca dalga geçersin.
Halihazırda bilimsel araştırma, genel kabule göre, konusu olan maddi evrenin dışında kaldığından, ruhun var olduğunu ya da var olmadığını ortaya koyamamaktadır.
Bu bilimin görüşü ama bu konuda deneyler yapıldığında var olduğu daha yakın geliyor.
Evde yalnızca elma vardır belki (!)

Bakın, evrim hem bir yasa hem bir teoridir. Yasanın ismi "Evrim", teoriye "Evrim Teorisi" denir. Bilimde ortaya atılan bir teori ispatlanınca "kanun" olmazlar.

Kanun: Evren'e dair doğrudan veya enstrümanlar kullanarak gözleyebildiğimiz veya kaydedebildiğimiz olgulardır.

Teori: Bu yasa veya yasalara yönelik olarak yoğun bir şekilde test edilen, eleştirilen, sınanan ve bilimin ve zamanın bu zorlu testlerini başarıyla geçebilen açıklamalar bütünüdür.

Bir Teori ortaya atılıyorsa bu sallama veya çılgın bir fikir değildir, teori test edilir ve herkes tarafından gözlemlenip aynı sonuç alınır. Evrim doğa yasasıdır. Ben bir fanatik değilim, ben araştırıp kanıtlarını kendi gözlerimle gördüm, bunu her insan araştırıp kendi gözleri ile görebilir.

İşte çok destekleyici delilleriniz olsa dahi yüzyıllar boyunca tutulan kayıtlar olmadıkça % 100 doğru ben şahidim bin yıl yaşadım ve gördüm diyemezsiniz ama savunanlar tüm evrimsel sürece yıllarca şahit olmuş gibi savunuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı