Ölümden sonrası nedir?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Sizce öldükten sonra ne olacak? Okula gitmek dışında bütün günümü boş geçiriyorum, artık felsefe din ve tarihe merak saldım, aklıma ölüm korkusu ve ölümden sonra ne olacağı geliyor, sizce ölümden sonra ne olacak? Sonsuzluğa gitme ihtimaliz kaçtır sizce?

Doğmadan önce neysen öldükten sonra da o olacaksın. İnsanoğlunun binlerce yıldır korkusunu bastırmak için uydurduğu saçma sapan şizofrenik uydurmalarının geçerliliği yok.
Ölen toprağa giren çürüyen sadece beden. Topraktan geldik toprağa gidiyoruz.
Peki ya ruh? Ruh nereye gidiyor. Ruh da beden gibi ölüyor mu?
Yeryüzünde. Savaş çıkartıp yüzlerce binlerce on binlerce çoluk çocuk yaşlı kadın demeden masum insanlar katlediliyor. Bunların yaptıkları yanına kar mı kalacak? Bir hesap soran olmayacak mı?
Ruh diye bir şey yok.

Doğmadan önce neysen öldükten sonra da o olacaksın. İnsanoğlunun binlerce yıldır korkusunu bastırmak için uydurduğu saçma sapan şizofrenik uydurmalarının geçerliliği yok.

Ruh diye bir şey yok.

Hocam dünya hayatı bitince öğrenicez şizofrenik demeyin lütfen saygı çerçevesinde konuşalım.

İslam'a göre toprağa gömüldükten sonra sorgu meleği gelip sorduğu 3 soruyu bilemediğin zaman kabir azabı denilen olay gerçekleşecek. Kişiye cehennem gösterilip oranın azabını toprak içinde kıyamete kadar yaşayacak. Eğer 3 soruyu bilirse cennet gösterilecek ve kıyamete kadar ruhu ferah ve huzurlu olacak.

Ruh diye bir şey yok.
Sizi azıcık saygıya davet etmek isterim ancak bu yeteneğe sahip olduğunuzu sanmıyorum.

Geri
Yukarı