OEM RX 460 FPS Drop Sorunu

Ömer Aydoğan

Decapat
Merhabalar,

Bir konuda desteğinize ihtiyacım var. Aşağıda özelliklerini belirttiğim bilgisayarımda FPS sorunu yaşıyorum özellikle Knight Online oyununda. Konuyla alakalı yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Gigabyte P35 DS3L Anakart
Core 2 Quad Q9400 2.66 (Anakarta güzel bir şekilde overclok yaparak 3.4 Ghz olarakta denedim birşey değişmiyor.)
2x4 GB RAM
7200 RPM HDD
OEM RX 460 Ekran Kartı
Eski model 300W PSU

PUBG mobile oyununu güzel bir şekilde oynuyor fakat Knight Online da FPS ve drop yeme sorunları yaşıyorum. Eski ekran kartım FPS bakımından daha güzel çalışıyordu. Eski kartım Nvidia GT630.

Acaba diyorum PSU mu sıkıntılı? Konuyla alakalı desteğinizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Knight Online CPU yüklenen bir oyun. Belki CPU'nuz yetersiz kalıyor olabilir. Bu arada ekran kartınız İşlemci'ye göre aşırı güçlü. Aşırı derecede darboğaza maruz kalıyorsunuz

Knight Online CPU yüklenen bir oyun. Belki CPU'nuz yetersiz kalıyor olabilir. Bu arada ekran kartınız İşlemci'ye göre aşırı güçlü. Aşırı derecede darboğaza maruz kalıyorsunuz
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Darboğaz söz konusu ise belirttiğim gibi oc ile 3.4 yaparak güçlü bir hale getiriyorum işlemciyi. Pubg oynarken FPS sorunu yok eski ekran kartımdan RX460 daha güzel oynuyor. Bu yaşadığım sorunun PSU ile alakası varmıdır ?

Oyunla alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Eski kartımdan daha iyi performans alıyorum.
Konuyla alakalı yardım bekliyorum :)
Yokmu bana yardım önerebilecek ?
Oyun ile alakalı bir durum diye biliyorum. Bu forumda GTX1050 ile Rx570 takası gerçekleşmişti. Rx570 Knight Online FPS droplar yiyen arkadaş GTX1050 ile takas edip sorundan kurtulmuştu.

Oyun ile alakalı bir durum diye biliyorum. Bu forumda GTX1050 ile Rx570 takası gerçekleşmişti. Rx570 Knight Online FPS droplar yiyen arkadaş GTX1050 ile takas edip sorundan kurtulmuştu.
Cevabınız için teşekkürler fakat, eski GT630 ekran kartımda daha iyi performans alıyordum. Yani şuanda RX460 ekran kartının tam performans sağlamadığı aşikar. Bu durum işlemcimi, anakartmı, PSU mu diye ayırt edemiyorum. Benzer sorunlarla karşılaşan illaki olmuştur.
@Recep Baltaş bir yardım edebilir misiniz? Konuyla alakalı destek olan birini bulamadım :)

Son düzenleme:
19.1.1 sürümünü yükle problemin ortadan kalkar.Bende senin gibi ve aynı ekran kartında bir kaç oyunda aynı sıkıntı yaşadım.Baya bi araştırdım.Ve anladımki beta driverler bu karta gelmiyor.Özeliklen anakartın eski ise.Bende 1155 socket anakart mevcut.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı