[Öneri] Technopat'a kimlik doğrulama gelsin

Ya da Kimlik Doğrulayanlara "Doğrulandı ✓" gibi bir rozet eklenebilir.
Eki Görüntüle 1407151
Burada yazar ya da isminin tam sağ tarafında küçük bir ✓ işaretiyle durur. İstek üzerine olur bu olay, isteyen onaylatır isteyen onaylatmaz. Kimseyi zorlama gibi bir durum söz konusu değil.
Okey, her sey guzel de dogrulatip ne kazanacaz ki? Ikinci el satim olayini belki daha guvenilir hale getirebilir.

Kimlik doğrulamasının kişisel tercihe bırakılmasından bahsetmiştim.
Ama hocam diyelim ki siz doğruladınız. Bildiğim kadarıyla sol görüşlü bir kişisiniz, herhangi bir olayda dava yemek insanların fikirlerini daraltır. Rahat rahat hükümet eleştirisinde bulunamaz. Diyelim ki sonradan fikir değiştirdiniz. Artık hükümetin %100 elindesiniz çünkü artık MERNİS'te kayıtlısınız.

Okey, her sey guzel de dogrulatip ne kazanacaz ki? Ikinci el satim olayini belki daha guvenilir hale getirebilir.
Evet, ikinci el satım olayını daha güvenli yapabilir. Bide ek olarak siyaset konularına da kısmen yaş sınırı eklenebilir. Mesela forumda 10'a yakın kişi tanıyorum kendini büyük tanıtıp küçük olan ve fazlaca emeği geçen(emeği geçmesine rağmen yaşını yalan söyleyip kendini öyle tanıtan). Bence daha rahat olur. Tartışmalar da kiminle tartıştığımızı bilebiliriz.

Burası devlet bürosu mu? Kimlikleri kaydetmek söylenildiği gibi büyük bir sorumluluktur.
Doğrudan forumun bulunduğu makinede tutulsun demiyorum zaten, yukarıda da bir kullanıcının söylediği gibi bunu yapabilecek API'ler var.
Bir şey anlayamadım, başta konu onaylaması için öneri yapmışsınız, sonradan yasa dışı aktiviteler hakkında diyorsunuz.
Bunların yapılmayacağı garantisini verdiğinizde onaya da gerek olmayacağını düşünmekteyim.

Geri
Yukarı