Örümcek beni görünce hareketlendi

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Dışarıda steatoda türünde bir örümcek var. Erkeğe benzetsem de dişi de olabilir çünkü tünel şeklinde yuva kurmuş. Balkonda kapının yanındaki duvarın köşesinde bulunuyor.

Birkaç gündür kendisiyle karşılaşıyorum. Bazen bacağını gösteriyor. Bu aralar hava güneşli ve sıcaktı. Bugün yağmurlu ve serin bir güne uyandık. Odam çok sıcak olduğu için balkona çıktım ve serinledim. O arada örümceğin yuvadan çıkmak üzere olduğunu anladım. Yanına yaklaşınca hemen tepki verdi ve kaçmaya çalıştı. Duvarda bir yerlere gitti fakat başarılı olamayınca yuvasına geri dönme kararı aldı.

Sanırım rüzgardan dolayı veya havanın soğumasından ötürü örümcek tepki vermişti. Beni görünce de korkmuş olmalı ki hemen kaçmaya çalışsa da bir süre sonra yuvasına geri döndü.

İnsanlar böyle örümceklerden korkmamalı, onlar bizden kaçıyor. Aynı kutuplar birbirini iter misali 2 taraf korkarsa birbirinden kaçar.

Sana bir karadul örümceği lazım bir daha örümcek besleyebiliyor musun bakalım :)

Al bunu besle. Deve örümceği olarak geçiyor adı.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    6,4 KB · Görüntüleme: 44
Sana bir karadul örümceği lazım bir daha örümcek besleyebiliyor musun bakalım :)

Al bunu besle. Deve örümceği olarak geçiyor adı.
Türkiye'de sarı kız olarak geçiyor.

Mücahit örümcekler senden ne çekti yahu, rahat bırak adamları artık.

Bacağı var ama aklı yok gidemiyor işte. Evinizde mi peki?
Aslında gidecek gibi yaptı ama geri döndü. Balkonda. Bunu açıkladım, içeriği okumadan mı yorumluyorsun?
Sana bir karadul örümceği lazım bir daha örümcek besleyebiliyor musun bakalım. :)
Odamda karadula benzer örümcek var. Yalancı karadul olarak da geçiyor yani steatoda türü bir örümcek. Hayvan yalancı değil, kendisi dürüst ve ahlaklı bir örümcek.
Mücahit örümcekler senden ne çekti yahu, rahat bırak adamları artık.
Ona adam diyemezsin! O dişi örümcek.

Yeni konular

Geri
Yukarı