Öz güvenli olmak neden bu kadar zor geliyor?

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Asosyal insanlara, özellikle @Asosyal Necmi nickli kardeşime bu soruyu sormak istiyorum. Öz güvenli ve sosyal olmak size neden bu kadar zor geliyor? Kimsenin sizden aman aman bir üstünlüğü yok, herkes eşit ve herkes sizin gibi, kaldı ki iletişim kurmamız insan olduğumuzun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. İnsan sosyal bir varlıktır, siz neden sosyal olmayı reddedip kendiniz dört duvar arasına hapis ediyorsunuz? Bunun hiçbir mantığı yok, kişisel gelişim için insan ilişkilerinizi geliştirmeniz ve sosyalleşmeniz lazım. En azından dışarıya çıkıp yürüyüş yapmak gezmek bile sizin için çok sağlıklı, evde durup popo büyütmek size zarar vermekten başka hiçbir katkıda bulunmaz.

Hocam sen onun dediğine bakma senden benden öz güvenli o. Herkese rahat rahat sallayabiliyor. Adam öz güvenli olan insanlara sallayabilecek kadar öz güvenli düşün. Onun derdi sosyalleşmek değil tartışma çıkarmak. İstese yapar ama her şeye üşeniyor o. Ben onu tamamen çözdüğüme inanıyorum.

Kesinlikle katılıyorum hocam. Bu şekilde yaşamaya alışmak veya bunu kabullenmek de tamamen insanın kendi karakterine, kendine ve hayatına zarar verir. Dediğiniz gibi, arkadaş biraz arıza peşinde sanırım.

Asosyal insanlara, özellikle @Asosyal Necmi nickli kardeşime bu soruyu sormak istiyorum. Öz güvenli ve sosyal olmak size neden bu kadar zor geliyor? Kimsenin sizden aman aman bir üstünlüğü yok, herkes eşit ve herkes sizin gibi, kaldı ki iletişim kurmamız insan olduğumuzun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. İnsan sosyal bir varlıktır, siz neden sosyal olmayı reddedip kendiniz dört duvar arasına hapis ediyorsunuz? Bunun hiçbir mantığı yok, kişisel gelişim için insan ilişkilerinizi geliştirmeniz ve sosyalleşmeniz lazım. En azından dışarıya çıkıp yürüyüş yapmak gezmek bile sizin için çok sağlıklı, evde durup popo büyütmek size zarar vermekten başka hiçbir katkıda bulunmaz.
Dünya her geçen sene daha kötüye gidiyor. Özellikle ülkemizdeki ekonomik durum, cinayetin artması ve haber kanallarının %99'unun sırf rating almak için gözümüze çok fazla cinayet, taciz, tecavüz, hayvan tacizi gibi psikolojimizi olumsuz etkileyecek haberlerin sürekli gösterilmesi sebebiyle, insanlarda artan kaygı, insanları sosyal olmaktan çok, asosyal olmaya itiyor.

Necmi, şu konusunu açtığım kişilik testine bir göz atabilir misin? @Autistic Boy senin sonuçlarını da merak ediyorum.
Erdem alsırt benim arkadaşım olur, ara sıra konuşurum. Üstteki arkadaşın dediği gibi necmi nickli arkadaş aslında yeterince öz güvenli fakat asosyallik işine geliyor çünkü genel olarak rahat bir insan. Fakat erdem maalesef çok daha kötü durumda, erdemin gerçek hayatta konuştuğu tek bir arkadaşı bile yok ve tek başına sokağa çıkamıyor, kendisine çok üzülüyorum.

Dünya her geçen sene daha kötüye gidiyor. Özellikle ülkemizdeki ekonomik durum, cinayetin artması ve haber kanallarının %99'unun sırf rating almak için gözümüze çok fazla cinayet, taciz, tecavüz, hayvan tacizi gibi psikolojimizi olumsuz etkileyecek haberlerin sürekli gösterilmesi sebebiyle, insanlarda artan kaygı, insanları sosyal olmaktan çok, asosyal olmaya itiyor.
Dediğin sorunlar artıp çoğalmıyor, bu sorunlar yüzyıllardır vardı ve hala da var. Haberlerde bunlar çok fazla öne çıkarıldığı için paranoyak olmuşsun. Bunları bahane edip hiçbir şey yapmayacak kadar aciz değiliz.

Dediğin sorunlar artıp çoğalmıyor, bu sorunlar yüzyıllardır vardı ve hala da var. Bunları bahane edip hiçbir şey yapmayacak kadar aciz değiliz.
Haber kanalları değişti. Bunu kabul edelim. Ben ailemle küçük yaştayken haber kanallarını izlediğimden biliyorum. O zamanlar haber kanallarında bu kadar çok olumsuz haber gösterilmiyordu.
Dediğin sorunlar artıp çoğalmıyor, bu sorunlar yüzyıllardır vardı ve hala da var. Haberlerde bunlar çok fazla öne çıkarıldığı için paranoyak olmuşsun. Bunları bahane edip hiçbir şey yapmayacak kadar aciz değiliz.
Hatta, eskiden Show TV'de bol bol İzdivaç, komedi şovları vs görürdük. Artık full cinayet haber kaynağına döndü.

Geri
Yukarı