OKB rahatsızlığından nasıl kurtulurum?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Dini anlamda vesvese. Arkadaşlar her şeyi büyütüyorum takıntı ediyorum. Birisi bir şey dediğine ne anlamda dedi acaba, telefon şarj oluyor mu diye 10 kere bakmak, acaba gece telefon şarjda patlar mı, bilgisayar kapandı mı, acaba yeni aldığım kulaklık bozulur mu ve daha birçoğu. Bir de gençken yaptığım günahlar da aklıma geliyor oradan da sıkıntı yaşıyorum. Yani her şeyi düşünmekten artık hayattan zevk almıyorum. Bundan kurtulmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şeyi yaşıyorum ve bundan hiç rahatsız değilim önlem ve endişe iyidir kolay kolay yıkılmaz öyle insanlar.
Ancak bu eylemler günlük hayatı olumsuz etkilerse ve kişi bu davranışları engelleyemezse bunu bir hastalık olarak değerlendirmek gerekir. Ve konu sahibi bu durumdan rahatsızsa kesinlikle psikolojik destek almalı.

Şu virüs olayı biraz daha dindiği zaman psikolojik destek alayım o zaman.
Yaptıklarınızın sizi bu seviyeye getirdiğini onlar olmasa onların belki de günah olduğunu anlayamayacağınızı veya onları şuanda yapıp daha da çok düşünceye dalacağınızı kısaca her şeyde bir hayır olduğunu düşünmeyi deneyebilirsiniz. Sizi siz yapan geçmişte yaptığınız hatalar ve onların beraberinde getirdiği doğrulardır. Geçmişinizden ders aldıysanız fazla kafaya takmaya gerek yok. Cihazlar konusuna gelecek olursak eğer, düzgün bir araştırma ile patlama ihtimallerinin (benim bildiğim) ne kadar düşük olduğunu görebilirsiniz. Üretim hatasından ötürü patlayan telefonlar var ise zaten firmalar geri topluyor örneğin Samsung Note´un bir serisinin geri toplanması. Hangi seri olduğunu unuttum ama baya büyük bir yankı uyandırmıştı. Kendinizin geçmişini yargılamayı bırakın zaten o yargı sonuca ulaştıysa ne yaparsanız yapın aynı sonuç gelir. Bu özelliğinizi sakın kötü algılamayın çünkü herkes sizin gibi kendini eleştirebilse, yargılayabilse insanlıkta suç diye bir şey olmazdı diye tahmin ediyorum :)

Geri
Yukarı