Okuduğunuz okulu veya yaptığınız mesleği seviyor musunuz?

Eğitim sistemi bence yok!

Okulum Beykent Üni. / Mak. Müh. / 4+1 sınıftayım. Okulu sevmiyorum. Kampüs yok, tıklım tıklım yani çok fazla insan çok az yer var. Tamamen kendi tembelliğimden uzadı da uzadı okul. Mak. Müh. ile ilgili bir iş yapmayı vs. düşünmüyorum. Kendi zevk aldığım şeyleri yapacağım. Kendi işimi kuracağım. Şimdilik planlarım böyle.

Eğitim sisteminin boş ve anlamsız olduğunu düşünüyorum sadece Türkiye için değil tüm dünya genelinde. Klasik bir soru vardır ya bunlar gerçek hayatta ne işimize yarayacak işte bu soruyu çok haklı buluyorum. İlk ve orta okulu 2 şer sene yapsalardı da insanların hayatından bir şey gideceğini düşünmüyorum. Özellikle lisedeki matematik bir tek matematik öğretmeni olunca işe yarar herhalde.

Eğitim sisteminin boş ve anlamsız olduğunu düşünüyorum sadece Türkiye için değil tüm dünya genelinde. Klasik bir soru vardır ya bunlar gerçek hayatta ne işimize yarayacak işte bu soruyu çok haklı buluyorum. İlk ve orta okulu 2 şer sene yapsalardı da insanların hayatından bir şey gideceğini düşünmüyorum. Özellikle lisedeki matematik bir tek matematik öğretmeni olunca işe yarar herhalde.
Katılıyorum. 18 yaşında herkes lisans mezunu olabilir bence. İnsanların beynini uyuşturuyorlar gibime geliyor. Ben kendi ahmaklığımdan okulu uzattım ayrı konu ancak kendim soyutlayıp duruma baktığımda toplam 4 yıl ilk ve orta öğretim sonrası toplam 2 veya 3 yıl lise eğitimi bence yeterli. Yıllar boşa gidiyor küçüklerin. Artık teknoloji de gelişti ve ben 9 yaşımda legolar ile oynarken şimdi PubG Mobile atıyor çocuklar. Zeka ve bilgi gelişimi bence çok daha hızlı artık. 12 yıllık basit ve saçma bir sistem bence çok boş yıl. Rahatlıkla 8 yıla düşürülebilir.

Öğrenciyken her türlü ayak işinde köle gibi çalışmış biri olarak tabii ki memnunum. En azından biraz daha insani şartlar görüp, hak ettiğimizi kısmen de olsa alıyorum ve en önemlisi, ağız kokusu çekmiyorum. Benim onlara değil, onların bana ihtiyacı olduğunu bilmek bile beni ayrıca zevke getiriyor. :D

Ne yapın edin, düzgün bir meslek sahibi olun. Kendinizi kurtaracak bir mesleğiniz yoksa hayat daha da zorlaşıyor. Bunu lastik sökmek için araba altına yatan, komilik yapıp getir götür yapan, tuvalet bile temizleyen biri diyor. :)

Şu an okuduğum okuldan hiç memnun değilim. Okula kayıt olurken içimde kötü bir his vardı kötü okuldur diye. İç sesim cidden haklı çıktı okul özel okul fakat öğrenci seviyesi meslek lisesi altında. Korona virüs iyi geldi dedim kurtuldum diye mutluyum. Ama koronadan ölenlere ve kapanlara üzülüyorum. Kapanlara acil şifalar diliyorum.

Şikayet edenler de hep çalışmayanlar, bi yere kapak atayım diye yer seçenler... Yok bu bilgi gerçek hayatta neye yarayacakmış da mışmış...
Sistemde eksikler vardır yok değil; ama sistem yanlış değil. Matematiği beğenmiyorsanız, bölüm değiştirin, üniversiteden memnun değilsen okulunu değiştir. Sevmediğiniz bölümlere, okullara gidiyor olmanız nasıl sistemin hatası? Siz şuna "ben kendim için doğru olanı seçmeyi beceremiyom aga" desenize.

Geri
Yukarı