Okul dışarısında siyaset yüzünden disiplin cezası

STEM

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bir özel okula gidiyorum ve okul müdürü şeriatçı. Ben ve üç arkadaşım bir WhatsApp grubu kurduk, boş yapıyorduk. Sonra bir arkadaş kız için satıp bizi ispitledi. Arkadaş örgütleme yüzünden disiplin yedi ve müdür bizi tehdit etti. Benim sorum şu, okul dışında nasıl karışabiliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben bir özel okula gidiyorum ve okul müdürü şeriatçı. Ben ve üç arkadaşım bir WhatsApp grubu kurduk, boş yapıyorduk. Sonra bir arkadaş kız için satıp bizi ispitledi. Arkadaş örgütleme yüzünden disiplin yedi ve müdür bizi tehdit etti. Benim sorum şu, okul dışında nasıl karışabiliyor?

Okul dışındaki sorunlara karışma yetkisi yok, ailene bildir.

Karışılamaz, sonuç olarak okul dışında olan hiçbir olay onları ilgilendirmez kurallar sadece okul içinde geçerlidir okuldan çıktıktan okuldaki kurallari cignediginizde okul müdürü size ceza kesemez buna itiraz edebilirsiniz ve gerekirse mudurdende sokayetci olabilirsiniz.

Lisedeyim hocam okul dışında sigara içmiştik hoca tutanak tuttu ama çok sorun olmaz kendisi tehdit etmekle yetinip kalır diye düşünüyorum bu olayı bir büyüğünüze danışın ya da müdüre burada herkes istediğini destekler ifade özgürlüğü diye bir şey var.

Okulla bağlantınız olduğu sürece okul sizden sorumlu sanırım. Bizim bir arkadaş da dışarıda şarap içip bayılmıştı yanındaki arkadaşı ambulansı aramış müdür vs. gelmiş okuldan atılmıştı. Ama o yurtta kalıyordu belki ondandır.

Konuşmalar içerisinde müdür ve okulla ilgili hakaret, argo, küfür etmiş miydiniz? Yada siyasi partiler hakkında aynı şekilde hakaretler kullandınız mı? Eğer durumlar böyle değilse karışma hakkı yok ve gerçekçi olmayan tehtidler ediyor. Eğer dediğini yaparsa bile şikayette bulunabilirsiniz.

Okulla bağlantınız olduğu sürece okul sizden sorumlu sanırım. Bizim bir arkadaş da dışarıda şarap içip bayılmıştı yanındaki arkadaşı ambulansı aramış müdür vs. gelmiş okuldan atılmıştı. Ama o yurtta kalıyordu belki ondandır.
Alkol, sigara gibi şeyler farklı siyaset konuşmak farklı. Bu cezaları 18 yaşın altında yapıyorsanız az bile oluyor açıkçası.

Okul müdürünü "şeriatçı" olarak belirtmen sadece adamı karalamak ve lekelemek için yaptığın bir şey olarak düşünüyorum. Ayrıca yazdığınız mesajda hakaret, nefret içerici söylem bulunuyorsa ve müdürün de sinirine giderse başını yakar. Bunu idrak edemeyecek yaşta olduğunu düşünüyorum, ayrıca anlamıyorum ki bunların konuşulacağı yaşlar değil. Bu yaşta bunları konuşmak elinize hiçbir şey geçirmeyecek. Onun yerine teknoloji konuşun bu ülkenin başında olanları indrimeye değil de düşmanlarınızı indirimeye çalışın. Ha dersen ki benim bunlarla da işim yok o zaman git oyun konuş bilmem başka bir şey konuş. Ama kimse haddine olmayan şeyleri konuşmasın. Diyeceklerim bu kadardı umarım kötü bir söz söylemişsinizdir de iyi bir ceza alırsınız.

Laikçiler 250IQ değil mi? :D

Geri
Yukarı