Okul okunmalı mı?

MehmetUMUT133

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba 9.sınıfa başlayalı birkaç ay oldu, derslerim şu an bence gayet iyi ilk sinav notları ile ortalamam 78. dersleri yapabiliyorum(fizik hariç) ama aklımı kurcalayan bir şey var boşuna mı okuyorum?
Sosyal medyada cok görüyorum mezunlar hakkında. Onlar çok mu başarısız?
Yoksa durum vahim mi? Ne yapmalıyım?

Liseden bahsediyorsan eğer evet lise okunmalı. Üniversiteden bahsediyorsan tamamen isteklerinle ilgili bir durum. Üniversitede boş bir bölüm okuyarak o bölümü okuduğun için rahat veya masa başı bir iş bekleyeceksen tamamen zaman ve para kaybı. Üniversite konusunu şu an düşünmenin anlamı yok. Liseyi okumalısın.

Oluduğun okul, elinde ki diploman artık bir eleme kriteri oldu. Başka bir alternatifin yoksa eğer, dışarıda mezun olamadıktan sonra yapabileceğin bir işin yoksa okul okunmalı evet.

Aileden zengin değilsen ne yapmayı düşünüyorsun? Bizim gibi orta kesim için okumak zorunluluk. Yoksa asgari ücrete hafta da 55 saat üstü çalışırsın.

27 yaşında bir abin olarak söylüyorum. En kötü lise mezunu ol. En azından üç beş işe girebilirsin. Şu an ki aklımla senin yaşında olsam üni için köklerdim. Hiçbir şey olmasam,bir mesleğim olsun diye. Lise mezunu olmak istemiyordum. Lise mezunu olup,üni okumadım. Fitness antrenörlüğünden dolayı belge sahibi başvurabildim. Lise mezunu olmasam onada başvuramazdım. En kötü ihtimalle güvenlik olmaya çalışsam,silahli güvenlik bile vermiyorlar.

Geri
Yukarı