Okul zaman kaybı mı?

Eğer üniversite okumak gibi bir hedefiniz yoksa lise tamamen boş iş gerçi üniversite okumak da bir işe yaramıyor o ayrı konu.
Bırakın kardeşim bu ergen kafalarını artık. Cidden lise değilse de üniversite harikadır.
İşe yarayıp yaramaması sadece Tıp fakültesine gidip de Harran Üniversitesinde mi okuduğun, Hacettepe de mi okuduğundan kaynaklı.

Bırakın kardeşim bu ergen kafalarını artık. Cidden lise değilse de üniversite harikadır.
İşe yarayıp yaramaması sadece tıp fakültesine gidip de harran üniversitesinde mi okuduğun, hacettepe de mi okuduğundan kaynaklı.

Ergen kafası derken lisede olduğumu mu düşünüyorsunuz? Ayrıca üniversite harikadırdan kastınız ortam anlamında olduğunu sanıyorum ben ilerleyen zamanda ne kadar işine yarayacağı hakkında konuşuyorum konu sahibinin görüşleri lise hakkında bile olumsuzken sence 4 yıl da üniversite okumaya olumlu bakacağını mı sanıyorsun? Ayrıca bu üniversiteden mezun olan milyonlarca insan da keyfine isyan ediyor o halde.

Bu zaman kaybı olduğunu düşündüğünüz liseden öğreneceğiniz bilgiler ile üniversite sınavına gireceksiniz, kazanacağınız üniversite ile de mesleğinizi seçeceksiniz. Ders çalışırsanız büyüyünce istediğiniz gibi takilirsiniz. İstediğinizi alır, son model cihazlar kullanabilirsiniz ama tembellik edip Z kuşağının büyük bir çoğunluğu gibi zaman kaybı olduğunu düşünürseniz büyüyünce ayın sonunu nasıl getireceğini düşünürsünüz. İleride rahat olmak varken neden geçim sıkıntılı bir hayat yaşayalım ki? O yüzden zaman kaybı değildir lise.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zaman kaybı olduğunu düşündüğünüz liseden öğreneceğiniz bilgiler ile üniversite sınavına gireceksiniz, kazanacağınız üniversite ile de mesleğinizi seçeceksiniz. Ders çalışırsanız büyüyünce istediğiniz gibi takilirsiniz. İstediğinizi alır, son model cihazlar kullanabilirsiniz ama tembellik edip Z kuşağının büyük bir çoğunluğu gibi zaman kaybı olduğunu düşünürseniz büyüyünce ayın sonunu nasıl getireceğini düşünürsünüz. İleride rahat olmak varken neden geçim sıkıntılı bir hayat yaşayalım ki? O yüzden zaman kaybı değildir lise.
Gerçekten haklı bir görüş. Gözlemlediğim çoğu kişi armut piş, ağzıma düş havasında takılıyor. Vundan ziyade çaba gösterip bir yerlere gelmeye çalışsalar kendilerine ve çevrelerine faydaları dokunur.

Z kuşağının bu şekilde düşünmesinin nedeni ülkemizin gidişatından dolayı ayrıca ben diplomanın her şey olduğunu düşünenlerden değilim ben kendini geliştirmenin her şey olduğunu düşünenlerdenim. Bir insan kendini sürekli geliştirmeye devam ederse başaramayacağı şey yoktur bana göre.

Tamam sen haklısın reis okey.

Arkadaşlar ben okulun özellikle lisenin zaman kaybı olduğu kanaatindeyim ortalama bir lise günde 8 saat sürer ve ben bu 8 saat boyunca evdeyken 15-20 dakikada öğrenebileceğim bilgiyi öğreniyorum geriye kalan vakitler dersin kaynaması, hocanın sohbeti, gidiş geliş süresi, yoklama, teneffüsler, öğle arası ve müfredat dışı(müzik, dkab, Almanca gibi) derslerle geçiyor bunun dışında okulların kapanmasına son 2 3 hafta kala ve sınav haftaları zaten ders işlenmiyor eğer kabataj, GS gibi nam salmış liselerde okumuyorsanız ben lisenin bireye bir şey kattığını düşünmüyorum sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Bence de zaman kaybı. Özellikle şu anki " Mecliste dayısı olan atanır " sisteminde.

Yeni konular

Geri
Yukarı