Okulda fiziksel özelliklerimle dalga geçiyorlar

Arkadaşlar, Anadolu 11.sınıfın sayısal bölümündeyim. Sınıf arkadaşlarım benimle fiziksel özelliklerimle dalga geçiyorlar başka sıraya gidince dieri bana sebepsiz yere vuruyorlar. Arkadaşlar ne yapmalıyım? Bir taktik verir misiniz en ön sıraya mı yerleşeyim?

Hocam önerim kendini ciddi saldırılarda koru diğer türlü şikayetçi ol ve problemli olduklarından sürekli uzak dur.

Arkadaşlar, Anadolu 11.sınıfın sayısal bölümündeyim. Sınıf arkadaşlarım benimle fiziksel özelliklerimle dalga geçiyorlar başka sıraya gidince dieri bana sebepsiz yere vuruyorlar. Arkadaşlar ne yapmalıyım? Bir taktik verir misiniz en ön sıraya mı yerleşeyim?
Bak bu çok önemli! Eğer gerisini getiremeyeceksen öfkeni belli etme. öfkelenip de birşey yapmazsan bu kez eğlencesine sürekli kışkırtırlar seni.

Kendini koruyamayacağını söylemişsin, o zaman ona göre yazacağım.

Empati kur. Seni rahatsız ediyorlarsa rahatsız edilmesi eğlenceli birisindir. Gıcık olmanı, verdiğin tepkileri eğlenceli buldukları için seni rahatsız ediyorlar. Onlara istediklerini verme. Hiçbir duygu gösterme ve onların yanındayken sürekli derslerle vesaire meşgul görün. Sanki dönüp onları dinleyecek 1 saniyen yokmuş gibi.

Onlara fırsat vermemek için taktikler geliştir. Laflarını ağızlarına tıka. Ama onlarla ağız dalaşına girme. Adam yerine koyma. Ve adam yerine koymadığını da fark ettir. Sakın "siz adam değilsiniz" falan deme. O zaman kışkırtılmış gözükürsün ve onlar kazanır. Sözle değil, tavır ile fark ettireceksin.

Zorbaların olduğu ortamda yalnız kalma. Arkadaşların varsa arkadaşlarının yanında ol. Arkadaşlarına da bahset bu durumdan. Sıkı fıkı arkadaşın yoksa samimi olduğun bir öğretmeme yada rehber öğretmene de söyleyebilirsin.

Olmadı mı? dilekçe vererek kendilerinden şikayetçi olabilirsin. Çocuk değilsin artık, 2 seneye reşit olacaksın. hakkını ara. Böyle yaşanmaz. Hayat karnının ortasına yumruğu indirdiğinde sen de dönüp onun ağzının ortasına indireceksin.

Onun dışında böyle insanları takma. Uzun vadede eğer dalga geçilecek bir fiziğin varsa kesinlikle spora başla. Kendini geliştir. Ha birde ön sıraya geç kesinlikle. 11.sınıfsın seneye üni sınavı geliyo, siktiret zorbaları dersi dinle. Olmuyorsa sınıf değiştir, direk kökten çöz.

Son düzenleme:
Çok kolay 3 maddenen oluşuyor bu diyeceğim , 1. uyar 2. öğretmene söyle 3. baktın laftan anlamıyo en sert vuruşunla midesinin 4 parmak üstüne sertçe vur işini hallet.

Sen birilerinden yardım beklediğin sürece, ağladığın sürece sonu gelmeyecek bu zorbalığın. Yetkililer büyükler asla sana yardım etmeyecek hayatın boyunca asla. Kendi kendine bir şeyler başarman lazım. Kendini korumayı öğrenmen lazım en kötü yol olsa bile bir daha yapmalarını istemiyorsan, ağlamayı bırak ve ya legal ya da illegal yoldan kendini koru. Bu tiplerden şiddet yolu dışında asla kurtulamazsın, kurtulamayacaksında. Kendine gel, patron.

Geri
Yukarı