Okulda şiddete uğradım bunu Cimer'e şikayet edebilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fiziksel olarak çok bir şey değildi ama psikolojik olarak baya yıkıldım.

Hocam sadece sözlü zorbalığı nereye edeyim? (Okul yönetimi hariç)
Hocam istersen avrupa insan hakları mahkemesine şikayet et bir şey değişmez. Cevabını orda vermeliydin bir daha seninle uğraşırsa sineye çekme direk karşılığını ver orda.

Hocam şu anda yapmanız gereken ailenle beraber gidip müdürle konuşmak gerekirse bu çocuğun velisiyle konuşun ya da müdür çağırıp düzgün bir şekilde konuşsun gerekli uyarı yapıldı mı zorbalık yapamaz. Bir de kendini koru sana zorbalık yaptığında ona bağır.

Maalesef ki bu tarz durumlarda şikayet edeceğin merciiler kesin çözüm sunmamakla beraber bir de arkadaş ortaminda seni iyice hedef haline getiren bir olguya dönüşüyor. Realist olalım her nereye giderseniz gidin okul,spor,iş,x,y fark etmez zorba insanlar olabilir ve insan hayatının değersiz olduğu aynı zamanda hukukun da tam olarak işlemediği bir ulkedeyseniz kendizi korumayı öğreneceksiniz. Ben illa git sana vurana sen 10 tane vur demiyorum ama ya orada bağıracaksın ortalığı yık gerekirse ama o elemanlar gönül rahatlığıyla arkasını dönüp gidemesin. Nabza göre şerbet vereceksin kardeşim uzun lafın kısası, karşındaki insan düzgünse kibarlığından taviz vermeyeceksin en büyük sorunda bile konuşarak çözeceksin ama karşında böyle adamlar varsa kavgadan korkmayacaksın en fazla elin yüzün şişer ama sana okuldaki hocanın müdürün sağlayamadığı güveni kendine sağlarsın.

Sorunu çözebildiniz mi hocam nereye şikayet ettiniz?
Konu küf tutmuş. Hocam sadece müdür yardımcısına söylemiştim ve öyle de kaldı. Bizim sınıf çift kutupluydu aslında. 10 kişinin yarısı ayrı bir grup, yarısı ayrı ama birkaç kişi bazen bu iki kutupla da iyi anlaşıyordu. Ben hepsiyle anlaşırdım genelde ama bu beni boğazlayan çocuk bu iki kutuptan birinin başını çekiyordu. Diğer kutuptaki arkadaşlarla ters düştü ve dayak yiyordu az kalsın. Hatta kendi yanındakilerle bile yer yer ters düştü. Kısacası benim bir şey yapmama gerek kalmadı. Her şey zaten benim lehime gelişti.

Konu küf tutmuş. Hocam sadece müdür yardımcısına söylemiştim ve öyle de kaldı. Bizim sınıf çift kutupluydu aslında. 10 kişinin yarısı ayrı bir grup, yarısı ayrı ama birkaç kişi bazen bu iki kutupla da iyi anlaşıyordu. Ben hepsiyle anlaşırdım genelde ama bu beni boğazlayan çocuk bu iki kutuptan birinin başını çekiyordu. Diğer kutuptaki arkadaşlarla ters düştü ve dayak yiyordu az kalsın. Hatta kendi yanındakilerle bile yer yer ters düştü. Kısacası benim bir şey yapmama gerek kalmadı. Her şey zaten benim lehime gelişti.

MEB'e dilekçe yazin.

@CEO of SM Technology AİHM'ye git 15 sene sonuçlanmasin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sevindim hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı