Okulda zorbalık uğramak

start_system

Decipat
Katılım
10 Şubat 2021
Mesajlar
2.670
Çözümler
5
Yer
Anadolunun bir köyü
Korkarsan sinersen daha fazla üstüne gelirler. Yanlış bir davranışta bulunduklarında gerek lafla gerek hareketle karşılık vereceksin. Tepkiyi aldıkları zaman tekrar yapamazlar. Dışlanma konusuna gelince böyle arkadaşların olacağına yanlız kalmak daha iyidir.
 

Vaazs

Picopat
Katılım
25 Ekim 2021
Mesajlar
347
Zorbalık görmen senin hatan. Bu dünyada masaya çıkarıp malafatı vurmazsan sana malafatı gösterirler. Efendilik yetmez çalışmak lazım. Diş göstersen yiyeceğin iki yumruk atacağın bir yumruktur ama bir daha yemez sana sataşmaya çünkü kavga çıkacağını bilir. Akıllı olacaksın, önce diş göstereceksin sonra idareye şikayet edeceksin. Kavga çıkınca bir taşla iki kuş vurmuş olacaksın. Beni zorladı diyeceksin, kendimi savundum diyeceksin. Kurt olmazsan çakallar seni çiğ çiğ yer. Bunu lisede aşmazsan ileri sıkıntı çekersin bu daha ne ki... hayat neler gösteriyor. Allah beterinden korusun bunlar ergen işler olsa da hayatta hiçbir zaman kendinizi ezdirmeyin gerekirse tek kalın ama her şey gelir geçer onu kafandan atamazsın.
 

jurisz

Picopat
Katılım
8 Mart 2021
Mesajlar
474
Çözümler
1
Abin varsa çağır dövsunler bir güzel kardeşime de aynısını yaptılar çocuğun üstüne 5 kişi yürüdüler sonra gelip bana anlattı ben uzaktan izledim aynısını yaptığı anda çıkıp dayak attim bir guzel. Sonrasında yanına bile gitmediler.

(Bu arada unutmadım Discord'dan arkadaş ekleyeceğim ama belki bugün ekleyemem)

Kendini bir sporda geliştir ben mesela 3 yıldır kick boks ile uğraşıyorum kendimi geliştirdim sinifta kimse karışamıyor bile eskiden senin gibiydim bende.
 

TavukluDinozor

Centipat
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
236
Çözümler
2
Hocam böyle konuları çok yaşadım. Eğer İzmir içindeyseniz gelip döveyim :D. Şaka bir yana eğer herhangi bir şiddet varsa buna karşılık veriniz aksi halde gariban insana yapmadıklarını bırakmazlar eğer karşılık veremeyecekseniz idareye veya yetkili kişilere bildirin. Ama tavsiyem zorbaya zorbalık yapmanız özel bölgesine bir tekmeye bakar yerde kıvranması korkmayın ve gücünüz yettiğince saldırın.
 
Yukarı