Okulda zorbalık görüyorum

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Aynısını ortaokulda yaşadım. 2 yıl boyunca içime attım, sabrettim. Sonradan tabii toplumdan kaçma ve asosyallik durumları oldu. Aşırı özgüvensizdim. Neyse sonradan toparladık: )
Yani bilmiyorum böyle kanı bozuk tipler çok var.

Öylede bebek algısı oluşur.
Amiplerin gözünde bebek olmayı, öğretmenlerin gözünde haylaz olmaya tercih ederim.

Aynısını ortaokulda yaşadım. 2 yıl boyunca içime attım, sabrettim. Sonradan tabii toplumdan kaçma ve asosyallik durumları oldu. Aşırı özgüvensizdim. Neyse sonradan toparladık: )
Yani bilmiyorum böyle kanı bozuk tipler çok var.
Toparlamanıza sevindim. Ben eh işte. Toparlamaya çalışıyorum. Asosyal oldum. Kalabalığa çıkamaz oldum.

Hocam bebeklikle alakası yok. Dövsen elinde kalacaklar. Başkaları hakkındı bebek düşünecek diye dayak mı yiyeceksin? Söyleyin aileye biter zaten. İstersen açığa geçersin sonradan.

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Hz Ali: " zorbalığa asla sessiz kalmayın "

Hocam bebeklikle alakası yok. Dövsen elinde kalacaklar. Başkaları hakkındı bebek düşünecek diye dayak mı yiyeceksin? Söyleyin aileye biter zaten. İstersen açığa geçersin sonradan.
Hayır gitmiş ailesine söylemiş diye bir algı oluşur dalga geçebilirler çünkü bizzat kendim gördüm de söylüyorum ailesi konuşsa n'olacak Max 2 gün sonra aynı yada arkasından dalga geçerler.

İnşallah daha da toparlarsın dostum.
Bu saatten çok toparlanacağımı düşünmüyorum. Olan oldu. O insanlara nefretim öyle büyük ki....
Ben ister miydim kimseden nefret etmeyi? Hayır. Onlar beni zorladı. Ama ama sağladıkları tek bir fayda var. Nefret etmeyi öğrendim. Nefret sadece "sevmiyorum" demek değilmiş....

Hocam öncelikle aileniz ile paylaşmanız size zor gelse bile çok önemli. Eğer mümkünse mutlaka okulumuzu değiştirin. Bi nebze daha iyi bi okula gitmeye çalışın. Bu olmuyorsa sınıf değiştirin. Bu da olmazsa babanız müdür ile konuşsun müdür dr size karışan zürriyetsizleri uyarsın. Bunlar çözüm olacaktır diye inanıyorum. Allah yardımcınız olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı