Okulda zorbalık görüyorum

Müdürle vs konuştunuz mu?Böyle devam ederlerse okuldan bile atılabilirler ama okuldan atıldıkları için yine senin için tehlike yaratırlar.
Evet önceden arkadaşımda yaşadı müdür yardımcısı dalga geçer gibi gidip çocuklarla sohbet ediyor.

Hocam öncelikle aileniz ile paylaşmanız size zor gelse bile çok önemli. Eğer mümkünse mutlaka okulumuzu değiştirin. Bi nebze daha iyi bi okula gitmeye çalışın. Bu olmuyorsa sınıf değiştirin. Bu da olmazsa babanız müdür ile konuşsun müdür dr size karışan zürriyetsizleri uyarsın. Bunlar çözüm olacaktır diye inanıyorum. Allah yardımcınız olsun

Hocam öncelikle aileniz ile paylaşmanız size zor gelse bile çok önemli. Eğer mümkünse mutlaka okulumuzu değiştirin. Bi nebze daha iyi bi okula gitmeye çalışın. Bu olmuyorsa sınıf değiştirin. Bu da olmazsa babanız müdür ile konuşsun müdür dr size karışan zürriyetsizleri uyarsın. Bunlar çözüm olacaktır diye inanıyorum. Allah yardımcınız olsun.
Aileme inceden anlattım tam hali ile anlatamadım, bu hafta okula gelecekler rehberlik ile konuşmaya.

Hocam sizden güçlü mü onlar? Değilse tutun birine geçirin bir sol kroşe. Diğerleri yaklaşamaz. He eğer güçlülerse ve sen vurduysan Allah rahmet eylesin.

Aileme inceden anlattım tam hali ile anlatamadım, bu hafta okula gelecekler rehberlik ile konuşmaya.

Bu daha iyiymiş yapmayın dediğimi boş verin :D

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Ustam bu işi geciktirme gerekirse ailen seni özel okula yazdırsın oradan çıkartsın. Ailen dahil olsun ama yapabiliyorlarsa iyi bir çevren olsun diye seni özele yazdırsınlar. Meslek liseside meslek öğretmekte başarısız. Orada vakit kaybediyorsun ailenin durumu yoksa açık liseyi ciddi olarak düşün. Korkulacak bir durum yok Anadolu lisesine bile gidenler dahi AÖL'e geçiyor. Ama açık lisenin en büyük sorunu sen eğer disipline sahip değilsen çalışmazsan iyiye seni götürmeyebilir. Fakat her türlü şu an seni rahatsız etmelerinden psikolojini bozmalarından iyidir.

Şimdi diyelim ki bu insanlar seni rahatsız etmeyi bıraktı. Bu insanlar halen iyi bir çevre oluşturmuyor. Ondan dolayı yapabiliyorsan oradan bu şekilde kurtul. Ben yurt dışına gideyim diyorsanda o konuyu araştır 16 yaşından sonra sana bazı imkanlar açılıyor. Benim çevremde akran zorbalığı yaşamış bir tanıdığım var. Okulu bitirdikten sonra toparlanması 2 sene sürdü.(O 4 sene bunu çekti.)

Yok ben kalayım diyorsanda gym e gideceksin kickboxs a gideceksin. Seni rahatsız edene acımayacaksın. Burnunu kırman gerekiyorsa kıracaksın. Okulda ülkücüler varsa onları bul en kötü onlara durumu anlat. Ama bu sorunu çözümsüz bırakma.

Öncelikle meslek lisesinde 9 olmak zordur orası var. Yani kavga etmem sıkıntı demeseydiniz dövüş sporlarına başlayın derdim ama bilemedim, geçmiş olsun bu arada. Okulda çevre yapmaya bak, onları umursama sataşırlarsa da kendinden taviz verme lafını söyle. Aslında şu çocukları biraz daha anlatsanız daha net bir şey söylenir ama bu çocuklar yalnızca kendinden güçsüzlere ya da el kaldıramayacak, özgüvensiz kişilere sataşan tiplere benziyor bunu da bilin. Elinizden ne geliyorsa yapın okul idaresiyle görüşün edin, gerekirse okul değiştirin. Bu çocuklar sizden büyük müydü?

Öncelikle meslek lisesinde 9 olmak zordur orası var. Yani kavga etmem sıkıntı demeseydiniz dövüş sporlarına başlayın derdim ama bilemedim, geçmiş olsun bu arada. Okulda çevre yapmaya bak, onları umursama sataşırlarsa da kendinden taviz verme lafını söyle. Aslında şu çocukları biraz daha anlatsanız daha net bir şey söylenir ama bu çocuklar yalnızca kendinden güçsüzlere ya da el kaldıramayacak, özgüvensiz kişilere sataşan tiplere benziyor bunu da bilin. Elinizden ne geliyorsa yapın okul idaresiyle görüşün edin, gerekirse okul değiştirin. Bu çocuklar sizden büyük müydü?
çoğu sınıfta kalmış büyükler yani.

Okulun disiplin kurulundan, en sert hocanın yanına git, hocam ben ameliyatlıyım, şu kadar zaman hastanede yattım, sürekli bana sataşıyorlar artık sinirlerim bozuldu, okulu bırakma noktasına geldim, polise gitmeyi düşünüyorum, bu işi kökten çözelim, uğraşak halim kalmadı, falan deyin.

Çekinmeyin, böyle salaklar insanları sindirmekten haz alır, lisedeyken yolundan gelip yoluna giden biriyken bile böyle tipler vardı, bıçak mı sorarsın, okulun önüne serserileri yığmak mı sorarsın. Gidip en yetkili hocalara bu salakları anlattık, hocalar da bir halt yiyemedi, mal döver gibi döv yine hayır etmiyor, hocalar da bize dövün diyor, zaten gücümüz yetiyordu, hatta sınıf başkanı falan olmuştum, hırlamaktan başka bişey yapamıyorlar, işin ilginç yanı bunların hepsinin aile yapısı bozuk ağır travma geçirmiş kişilik bozukluğu olan tipler olması, lisenin son sınıfına gelince hiçbiriyle sorun kalmamıştı, hepsi kendiliğinden düzelmişti, bu salaklar ortamın gazına gelip dayılık davası yapmaya kalkıyorlar, ulan sanki belediye başkanı neyin derdindesin... Aradan çok uzun yıllar geçti, konuyu görünce aklıma geldi, haberlerde görmüştüm, düğünde kafasına sıkmışlar, inan eski saçmalıkları unutup üzüldüm yahu, bazı çocukken çok azgın oluyor, çocuğun ailesi her hafta okula gelirdi, yani düşün ben okulda görmeye tahammül edemiyordum, bunun gibi birkaç tane olmuştu lise yıllarımda...

En iyisi hocanın masasına yakın sıralardan birine otur, önden cam kenarı, ilk sıralar olsun, onları görme.

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Velinize söyleyin iş disipline doğru gier zaten en sonunda korkudan zaten bir daha bulaşmazlar bulaşırlarsa büyük ihtimal bir daha velinize söylediğinizde okuldan atılırlar veya sınıf değişikliği.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı