Okulda zorbalık görüyorum

Okulun disiplin kurulundan, en sert hocanın yanına git, hocam ben ameliyatlıyım, şu kadar zaman hastanede yattım, sürekli bana sataşıyorlar artık sinirlerim bozuldu, okulu bırakma noktasına geldim, polise gitmeyi düşünüyorum, bu işi kökten çözelim, uğraşak halim kalmadı, falan deyin.

Çekinmeyin, böyle salaklar insanları sindirmekten haz alır, lisedeyken yolundan gelip yoluna giden biriyken bile böyle tipler vardı, bıçak mı sorarsın, okulun önüne serserileri yığmak mı sorarsın. Gidip en yetkili hocalara bu salakları anlattık, hocalar da bir halt yiyemedi, mal döver gibi döv yine hayır etmiyor, hocalar da bize dövün diyor, zaten gücümüz yetiyordu, hatta sınıf başkanı falan olmuştum, hırlamaktan başka bişey yapamıyorlar, işin ilginç yanı bunların hepsinin aile yapısı bozuk ağır travma geçirmiş kişilik bozukluğu olan tipler olması, lisenin son sınıfına gelince hiçbiriyle sorun kalmamıştı, hepsi kendiliğinden düzelmişti, bu salaklar ortamın gazına gelip dayılık davası yapmaya kalkıyorlar, ulan sanki belediye başkanı neyin derdindesin... Aradan çok uzun yıllar geçti, konuyu görünce aklıma geldi, haberlerde görmüştüm, düğünde kafasına sıkmışlar, inan eski saçmalıkları unutup üzüldüm yahu, bazı çocukken çok azgın oluyor, çocuğun ailesi her hafta okula gelirdi, yani düşün ben okulda görmeye tahammül edemiyordum, bunun gibi birkaç tane olmuştu lise yıllarımda...

En iyisi hocanın masasına yakın sıralardan birine otur, önden cam kenarı, ilk sıralar olsun, onları görme.
Abi nasıl bir ruh halleri var vallahi anlamış değilim.

Abi nasıl bir ruh halleri var vallahi anlamış değilim.
Sorma yahu hele bir tanesi o kadar azgındı ki, babası bununla uğraşmaktan bunalıma girip vefat ettiğini söylediler, her hafta vukuat çıkartırdı ailesi okula gelmekten bıkmıştı, bunlardan uzak durup işine bakacaksın, en iyisi hocanın masasına yakın en önden cam kenarına oturacaksın, bu tipler genelde en arkalarda takılır, bunların yüzünü bakmayacaksın, görmeyeceksin.

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Vallahi bana da arada sataşıyolar bende onlara sataşıyorum lisede hep bunlar olur el kol şakaları falan sende onlara yap bana el kol şakası ypatıkları zaman bende onlara yapıyom yani anlaşıyom.

Selam ben 15 yaşımdayım bu sene liseye geçtim neredeyse her gün okuldaki kekolardan zorbalık görüyorum. Okuduğum lise meslek lisesi ve gerçekten kötü bir lise, geçen sene ağır bir sakatlık yaşadığım için LGS'ye çalışamadım. Ne zaman okula gitsem ilk derslerde bir şey olmuyor yine sataşıyorlar ama çok değil 3. 4. derslere doğru fiziksel olarak temasa geçiyorlar saçıma falan vuruyorlar. Saçım uzun olduğu için topluyorum. Hakaret ediyorlar, neden yaptıklarını da anlamıyorum çocuklarla muhatap bile değilim. Son zamanlarda çok artmaya başladı artık dayanamayacak hale geldim, kavga et veya takma demeyin takmamayı denedim olmuyor sakatlık geçirdiğim için yaklaşık 7 ay yatalak idim çok güçsüzleştim ve vücudumda platin var ondan dolayı kavga etmem çok tehlikeli, dalga geçmeden bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Ailene söyleme çevre yap arkadaş bul beraber takıl zorbalık hep göreceksin kendini alıştır buna.

Ailene söyleme çevre yap arkadaş bul beraber takıl zorbalık hep göreceksin kendini alıştır buna.

Zorbalığa niye alışıyor? Şahsen 21 yaşındayım beni 1 kere zorbalamayı deneyen oldu o da kızlara hava atmak için(lise 2de) oracıkta kavga ettim. Ha dayak yedim mi evet yedim ama onu da yere sermiştim sonuçta benden 2yaş büyüktü ama bir daha da böyle bir şey olmadı.

Kavga etme şansın olmadığı için öğretmenleri, aileleri, gerekirse polisi devreye sokmaya çalışmaktan başka seçeneğin yok.

Bu duruma alışıp katlanman daha kötü ne kadar önce önlem alır karşı durursan bu duruma o kadar iyi. Bir süre sonra psikolojini bozar ileride sorun olarak önüne çıkar.

Bende görüyorum esmer tenli ve kısa olduğum için insanlarla çok konuşma sadece 3 4 tane olayları iplemeyen senin gibi zorbalık gören tiplerle takıl ve mutlaka sert ol kişiliğin yumuşaksa biraz takma denilen şeyleri sinirlenirsen git bir şeye vur kendine zarar vermeden.

Bende görüyorum esmer tenli ve kısa olduğum için insanlarla çok konuşma sadece 3 4 tane olayları iplemeyen senin gibi zorbalık gören tiplerle takıl ve mutlaka sert ol kişiliğin yumuşaksa biraz takma denilen şeyleri sinirlenirsen git bir şeye vur kendine zarar vermeden.

Artık zorbalık görmüyorum yine de teşekkür ederim 😄 bu konuyu açtıktan 1 ay sonra kasapta işe başladım 7 ay kadar çalıştım şu an özel bir okula geçtim (yeniden 9 okuyorum sınıfta kaldığım için.) Cidden zorbalığın Z si yok eğer sende görüyorsan zorbalık ve okulla alakalı olduğunu düşünüyorsan acilen okulunu değiştirmeni öneririm, ben o okuldayken güvenimi kaybettim hala daha sıkıntılarını yaşıyorum, unutmaya çalışıyorum dediğim gibi benimki gibi ağır zorbalıklar varsa laf atmayı geçtim fiziksel olarak taciz ederek yapıyorlarsa acilen okulunu değiştirmeli ya da şikayetçi olmalısın biz öyle yaptık, umarım yakın zaman da çözüm bulursunuz benimki şahsen uzun sürdü 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı