Okulda zorbalık uğramak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam, ben spor lisesine gidiyorum. Derslerim kötü ama görseniz çok efendi birisiyim. Saygiliyim. kavga etmeyi bilmem, kavga nedir bilmem. Bu liseye gittim, lise 2'deyim, keşke derslerime calissaydim da bu durumlara düşmeseydim. Hani beni dışlıyorlar, hani bana laf attiklarinda laf atmaya korkuyorum.
Mental bir probleminiz yoksa bir an önce kendinizi fiziksel açıdan geliştirmeye ve mantalite kasmaya bakın. Yoksa yolun sonu eziklik, ortası obsesif :)

Kötü bir lisedeyseniz lisenizin ortamı kötüyse açık lisede okumanız daha iyi olur. Çünkü genelde ortam kötü olursa bu öğretmenleri de etkiler ders anlatamaz. Çoğu ders kaynar. Hocaya ders anlatmasını söyleseniz sınıftaki çoğunluk dersin kaynamasını istediğinden size düşman olur. Okuldaki ortam kalitesizse okulda kavgalar ve benzeri olur.

Kötü bir lisedeyseniz lisenizin ortamı kötüyse açık lisede okumanız daha iyi olur. Çünkü genelde ortam kötü olursa bu öğretmenleri de etkiler ders anlatamaz. Çoğu ders kaynar. Hocaya ders anlatmasını söyleseniz sınıftaki çoğunluk dersin kaynamasını istediğinden size düşman olur. Okuldaki ortam kalitesizse okulda kavgalar ve benzeri olur.
Bence yüzleşerek edeceği deneyimler okulda öğretilen derslerden daha iyidir. Tabi burda zorbalığa uğrayan şahsın okula ne için gittiği de önemli.

Kendimi gördüm. Kardeş sana çareyi söylüyorum.
Çare 1: Okul müdürü.
Çare 2: Ailen.
Çare 3: Benim yaptığım gibi bir sene boyunca kas ve dövüş sporu yapıp öteki yıl sana bulaşanın ağzını yüzünü kırmak. Bu zor ve tavsiye etmediğim çaredir bu arada.

Selam, ben spor lisesine gidiyorum. Derslerim kötü ama görseniz çok efendi birisiyim. Saygiliyim. Kavga etmeyi bilmem, kavga nedir bilmem. Bu liseye gittim, lise 2'deyim, keşke derslerime calissaydim da bu durumlara düşmeseydim. Hani beni dışlıyorlar, hani bana laf attiklarinda laf atmaya korkuyorum.

Kardeşim haklı olduğun konuda hakkını savun yoksa.

1.75 70 kiloyum.
Sırada uyurken saçımı çekerler uyurken sıraya vururlar.
Eğer sana vuruyorlarsa sen de onlara karşı gelmelisin .Sakın korkma onlar zaten sen korkuyorsun diye öyle yapıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı