Okullar açılır mı?

Emin ol, o "zorunlu değil." kelimesi sadece sözde öyle. Velilerin çoğu çocuk istemese bile çocuğunu okula gönderecek. Bazı veliler de ne olur ne olmaz diye uzaktan eğitimle devam ettirecekler.

Olması gereken de o değil mi zaten. Milyonlarca öğrencinin geleceğini bir kurul ya da bakanlık belirlememeli. Herkes kendi çocuğunun sorumluluğunu alarak bir karar vermeli ve süreç yönetilmeli. Öğrencinin geleceğini, gideceği üniversiteyi/liseyi mi yoksa sağlığını mı tercih edeceğine çocuk ve ailesi karar vermeli. "virüs bir risk fakat uzaktan eğitime katılamayan/ imkanı bulunmayanlar ve verim alamayanlar için gelecekte yoksulluk daha büyük bir risk." zaten gelecekte geçinemeyen/iş bulamayan biri sağlıklı bir psikolojiye sahip olamayacak. Uzaktan eğitimde başarısız olan nesil çocuğu bir çikolata istediğinde dahi alamadığında olayı anlamış olacak fakat her şey için çok geç olacak gibi duruyor. Türkiye okulların en fazla kapalı tutulduğu ülkelerden biri. Eğitim bizde hep en son sırada zaten.

Öğrencilerin ne dediğinin önemi yok okullarının açılması yüzünden kaybedilecek bir insan kaybı bile fazladır. Başka denetimsizlikleri örnek göstermek okulların açılmasını haklı çıkarmaz. Ziya Selçuk köklü reformlar getirecekti ama henüz göremedik daha basit bir sınav konusunu bile çözemiyorlar. Nedir bu sınav hasreti anlamış değilim kaldır gitsin, sistemi değiştir zaten köklü bir değişime ihtiyaç duyuyor. Konuşuyoruz ama havaya en çok bu beni üzüyor.

Öğrencilerin ne dediğinin önemi yok okullarının açılması yüzünden kaybedilecek bir insan kaybı bile fazladır. Başka denetimsizlikleri örnek göstermek okulların açılmasını haklı çıkarmaz. Ziya Selçuk köklü reformlar getirecekti ama henüz göremedik daha basit bir sınav konusunu bile çözemiyorlar. Nedir bu sınav hasreti anlamış değilim kaldır gitsin, sistemi değiştir zaten köklü bir değişime ihtiyaç duyuyor. Konuşuyoruz ama havaya en çok bu beni üzüyor.

Hahahah. Kendisinin kızı bile ABD'de okuyor, bu adam mı köklü değişlikler getirecek adamın kendi eğitim sistemine itimadı yok. Hasan Ali Yücel "Oğluna Torpil Yaptı" derler diye Can Yücel'i yurt dışına göndermedi nereden nereye. Sürekli tebessüm eden, özel okul sahiplerini besleyen bir Burjuva'dan ne beklersin ki? Biz Liseliler okula gitmiyoruz, özel okuldakiler kurs adı altında gidiyor biz bu adamlarla aynı sınava gireceğiz. MEB bunu bilmiyor mu?

Üniversite sınavında bize "çocuklar bu konuları işlerken uzaktan eğitim vardı" deyip konu çıkarmayacaklar neden geleceğimiz etkilensin?

Sanırım siz mevzuyu anlamıyorsunuz. Konuları geri getirilebilir çalışarak halledilir lakin sırf sınava gidiceksin diye ailenden birisi ölürse? Geri getiremeyeceğin bir şey yaşanmış olur. Üniversite sınavında çıkacak konudan daha mı önemsiz?

Köy okulları açıldı bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi halt ettiler :(. Belki o çocukların aileleri zarar görecek, hatta yetim kalacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı