Okullar açılır mı?

Arkadaşlar merhabalar. Birkaç gündür aklımda bu soru var. Okullar açılır mı? Ben şu an bir çıkmazdayım. Açılmaz diyorum, ancak vakalar *kasıtlı* olarak düşürüldüğü için açılacağını da düşünüyorum. Eğer açılacaksa farklı, açılmayacaksa farklı planlar yapacağım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Açılmaz sanırım ama umarım açılır.

Okullar mutfak musluğuna döndü. Her gün açılsın-kapansın-ertelensin kararları alınıyor neredeyse. Çok saçma. Durumlar göz önüne alınarak tek bir karar alınsa ve istikrarlı davransalar ne olur sanki?

Arkadaşlar merhabalar. Birkaç gündür aklımda bu soru var. Okullar açılır mı? Ben şu an bir çıkmazdayım. Açılmaz diyorum, ancak vakalar *kasıtlı* olarak düşürüldüğü için açılacağını da düşünüyorum. Eğer açılacaksa farklı, açılmayacaksa farklı planlar yapacağım. Cevaplarınızı bekliyorum.
Bence açılacak sonra tekrar vakalar arttığı zaman kapanacak. Her zamanki gibi.

Öncelikle ben sınavların yapılmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü bi kere 17 Mayıs'ta hemen sınavı başlatamazlar. O kadar tam kapanmaya gidildi. Bu 3 haftanın emeğini bir sınav için boşuna heba etmezler. 19 Mayıs'ta da resmi tatil olduğu için sınav yapılmayacaktır. Tahminime göre bütün sınavlar 24 Mayıs'ta başlar. Eğer 24 Mayıs'ta başlarsa 2 hafta sonra yani 6 Haziran'da LGS sınavı olacak. MEB'de LGS sınavında kesinlikle erteleme olmayacağını söyledi. Okul sınavları biter bitmez direk LGS'yi yapamazlar. Zaten LGS'den 19 gün sonra da 26-27 Haziran 'da YKS sınavı var. Durum böyle olunca da Haziran ayında sınav yapmak çok zor. Çünkü bu merkezi sınavlar sebebiyle vaka sayısında büyük bir artış olacaktır. Zaten online eğitimde 2 Temmuz 'da biteceği için YKS sınavından sonra online eğitimin bitmesine 5 gün kalıyor. Bu kalan günde de hiçbir şey yapılamaz zaten. Böylelikle 2. dönem sınavlarını olmadan bu eğitim öğretim yılını yalnızca 1. dönem notlarıyla kapatırlar diye düşünüyorum. Ayrıca MEB genellikle sınav ile ilgili resmi bir yazı gönderdiğinde hep 3 haftalık bir tarih aralığı verir. Şu anda öyle bir tarih aralığı da olmadığına göre benim düşüncem sınavların iptal olacağı yönünde. Hem 1. dönem sınavlarını bile şu anki vaka sayısından daha az olmasına rağmen 2. dönemin Mart ayına ertelemişlerdi. Şimdiki vaka sayısına baktığımızda hiç yapılmaması gerekir. Kısacası okullar da açılmaz, sınavlar da olmaz.

Geri
Yukarı