Okullar açılıyor

Geçen seneki gibi, 10 saat okul ayrıyeten gece 12 1 e kadar anlamasam bile kitap başında çalışmam, 1 yıl boyunca ders dışında birşey görmedim ne bir anım ne bir iletişimim oldu.

Bu sene nasıl geçecek bakalım.

Müfredatlarını ve öğretmen kadrosuna yerleştirilen liyakatsiz hiç bir şey bilmeyen öğretmenler ile sizce ne kadar verimli eğitim verilebilir? Cahil bir halka cahillik eğitimi mi verecekler? Siz sanıyorsunuz ki 10 yıl öncesindeki gibi kaliteli öğretmenler var. Şu an okulların içi iktidar yanlısı öğretmenler ve torpilleriyle dolu. Öğretmenlerin %70'inin kimseye bir faydası yok. Çocuğunuzu ya özel okula yollamak zorundasınız ya da hiç yollamayın daha iyi.
Hocam 10 yıl öncesinde de malum kişinin yalakaları vardı bence hele o okul müdürleri ve yardımcıları varya onların alayı malum kişinin yalakalarıdır hepimizin bildiği üzere. Ömrümün 12 yılını bu ülkenin eğitim sistemi çaldı. Geri kalan ömrümün 7 yılını da malum kişi ve yalakaları çaldı/çalmaya da devam ediliyor. Çok kısa bir örnek verecek olursam da eğer geçtiğimiz yılın sonlarında yalandan yere mezun olduğum liseyi ziyaret edeyim dedim müdürün odasına girdim bir baktım televizyondan yandaş TRT Haber kanalını açmış izliyor. :D

Geçen seneki gibi, 10 saat okul ayrıyeten gece 12 1 e kadar anlamasam bile kitap başında çalışmam, 1 yıl boyunca ders dışında birşey görmedim ne bir anım ne bir iletişimim oldu.

Bu sene nasıl geçecek bakalım.

İnek öğrenci olmak yerine dersi anlama yönteminizi ve en verimli ders çalışma yönteminizi bulun. Çok daha az sürede daha fazla şey öğrenebileceğinizi göreceksiniz 🙂

Bu sene 10.sınıf olacağım. Planım sayısal seçmek ve 9.sınıfta sayısal derslerim hep 90 üstüydü matematik hariç. Bu sene amacım matematiğide düzgün bir hâle getirerek 11.sınıfa hazır bir şekilde geçmek. Neyse ki 9.sınıftaki herkesle yine aynı sınıftayım. Bu yüzden tanışmak gibi pek beceremediğim ve sevmediğim şeyleri es geçebileceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı