Okullar kapanmalı mı?

Eğer televizyon aracılığı ile karşıdaki kişiye sorular sorabiliyor isek ne güzel işmiş okula boşa gidiyoruz. Canlı dersler zorunlu olmadığı için okula gitmez isen ebatvden bir şeyler anlayıp öğrenmek zor.
O soru sorma muhabbetti çok zor olur ama, en az 100.000 kişi izleyecek, kimin sorusuna cevap versin öğretmen. Aslında ebatv fena değil de anlamadığın zaman anlamadın, bitti.
Tamam da bu eğitimin sorunu, online eğitimin değil. Eğer öğretmenler iyi yetiştirilseydi zaten dersine önem verirdi.
Kapanacağını ben de biliyorum zaten ama kapatılmaması lazım.

O soru sorma muhabbetti çok zor olur ama, en az 100.000 kişi izleyecek, kimin sorusuna cevap versin öğretmen. Aslında ebatv fena değil de anlamadığın zaman anlamadın, bitti.

Kapanacağını ben de biliyorum zaten ama kapatılmaması lazım.
Bence YouTube gibi çok geniş bir kaynak varken anlamamak pek mümkün değil.

Evet zaten sorun orada işte okula gitmek zorundasın eğer bir şeyler anlayıp öğrenmek istiyor isen. Fakat canlı ders zorunlu tutulduğunda bu olay olmuyor.

YouTube daha da kötü, kişiye özel ya da sınıfa özel anlatılmıyor çünkü ders.
Eğer YouTube'da bir videodan anlamadıysan diğerine geçersin, ondan anlamadıysan diğerine... Bu böyle gider, eğer yine anlamazsan eğitim forumlarından yardım alırsın en kötü ki zaten canlı derslerin tecrübe ile geçen senelerden çok daha iyi olacağına inanıyorum.
Kaçıncı sınıfsın?
10.sınıf

Eğer YouTube'da bir videodan anlamadıysan diğerine geçersin, ondan anlamadıysan diğerine... Bu böyle gider, eğer yine anlamazsan eğitim forumlarından yardım alırsın en kötü ki zaten canlı derslerin tecrübe ile geçen senelerden çok daha iyi olacağına inanıyorum.
Herkes sadece izleyerek öğrenmiyor. Anlatıp anlayıp anlamadığını test etmek lazım çocukların. Bir video bunu yapamaz. Yani sınıftaki bir öğretmen ile aynı olamaz.

Ayrıca canlı derslerde çocuklar ders dinlemiyor. Kimisi altta oyun oynuyor kimisi de sosyal medyada takılıyor.

Herkes sadece izleyerek öğrenmiyor. Anlatıp anlayıp anlamadığını test etmek lazım çocukların. Bir video bunu yapamaz.

Ayrıca canlı derslerde çocuklar ders dinlemiyor. Kimisi altta oyun oynuyor kimisi de sosyal medyada takılıyor.

Bunu yapan zaten yüz yüze eğitimde de dersi dinlemiyordur ya da isteyerek dinlemiyordur. İstemeyerek yapılan bir işte ne kadar ilerleyebilirsin ki?

Herkes sadece izleyerek öğrenmiyor. Anlatıp anlayıp anlamadığını test etmek lazım çocukların. Bir video bunu yapamaz. Yani sınıftaki bir öğretmen ile aynı olamaz.

Bu öğrencinin kendi kararı, sonuçta sınava o girecek. herkes kendi yaptığının sonucunu çeker.

Bunu yapan zaten yüz yüze eğitimde de dersi dinlemiyordur ya da isteyerek dinlemiyordur. İstemeyerek yapılan bir işte ne kadar ilerleyebilirsin ki?
Sınıfta çocuğun eline telefonunu verirsen tabii dinlemez. O yüzden bazı okullarda telefonlar ilk derste toplatılıyor. Ancak çocuk kendi bilgisayarının başında, kendi odasında ve kendi yaşam alanında derse girdiğinde istediği her şeyi yapabilir. Bilgisayar başından kalkıp tuvalete de gidebilir yemek yemeye de. Ancak sınıfta bunlar olmaz.
Bu öğrencinin kendi kararı, sonuçta sınava o girecek. herkes kendi yaptığının sonucunu çeker.
Sınav vakti geldiğinde Twitter'da açılacak olan sınavlar iptal edilsin taglarını bekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı