Okullar tekrar kapanır mı?

Her ne kadar da okulların- uygulamalı bölümler hariç- kapanmasını isteyen birisi olsam da okulların kapanacağını pek düşünmüyorum.

Kardeşim bu kadar istiyorsanız verin dilekçenizi bırakın okulu. Ne bu ya. Her gün onlarca kapanır mı konusu.
Birader mevzuyla alakan olmadığı ne kadar belli. Senin yerine utandım şuan. Mevzu okula gitmek isteyip, istememek değil. Pandemi dönemindeyiz farkındaysan. Her gün yüzlerce insan ölüyor sadece bu ülkede. Okuldan korona kapıp kronik hastalığı olan veya olmayan bir aile bireyine bulaştırdığını düşün. Ve o kişinin vefat ettiğini düşün. O kişinin psikolojisini hayal edebiliyor musun ? Muhtemelen hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak o kişi. Her ne kadar onun suçu olmasa da o hep öyle bilecek. Biraz empati yapın. Zor bir şey değil.

Cevabı belli olmayan soruyu her gün onlarca kez sormaları. Hayır birinin de çıkıp kesin cevap vereceği bir konu olsa sesimi çıkarmayacağım.
Hocam birinin kesin cevabını almak için açılmış konular değil bunlar. Sürekli açılması yanlış fakat buradaki amaç başkalarının düşüncelerini almak.

Vakalar tavan yapsa bile kapanmaz çünkü çoğu kişi aşılandı. Aşılanan bir gencin aşırı bir sağlık sorunu yoksa hafif geçirdiği de bilimsel olarak kanıtlandı ki buna inanmayan komplo teoricisi isen orasını bilemem. Okulları kapatarak da virüsü bitiremezsin. Açık öğretime katılabilirsiniz okula gitmeyi istemiyorsanız.

Okul servisi şoförlerine, okul araç gereçleri satanlara bakacak para ülkede olmadığı için mecburiyetten açtılar. Vakalar artsın, gerekli kesim biraz para kazansın yine kapanacağını düşünüyorum. Sonuçta ülkenin eğitime verdiği önem ortada. Çalışkan biri evde bu zamanı emini daha verimli geçirir.

Birader mevzuyla alakan olmadığı ne kadar belli. Senin yerine utandım şuan. Mevzu okula gitmek isteyip, istememek değil. Pandemi dönemindeyiz farkındaysan. Her gün yüzlerce insan ölüyor sadece bu ülkede. Okuldan korona kapıp kronik hastalığı olan veya olmayan bir aile bireyine bulaştırdığını düşün. Ve o kişinin vefat ettiğini düşün. O kişinin psikolojisini hayal edebiliyor musun ? Muhtemelen hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak o kişi. Her ne kadar onun suçu olmasa da o hep öyle bilecek. Biraz empati yapın. Zor bir şey değil.
Bu yazdığımdan okulların açık olmasını istediğim sonucuna vardıysan senin kafan istikrarlı çalışmıyor gibi. Kimsenin bir fikir sahibi olmadığı bir şeyi yüzlerce kez sormanın mantığı yok. Yazan adam da pandeminin olumsuzlukları sebebiyle böyle bir konu açtı sanki.

Ben İzmir Çiğli Fen Lisesinde okuyorum. 16.05 saatinde son dersimiz bitiyor. 16.20 olan 751 aracından fotoğraflar. Ben 16.40'da bindim,yine aynıydı anca yer buldum. Bir de 777 geçiyormuş onu yeni öğrendim. Onun için de neredeyse en az 30 40 kişilik bir sıra vardı.Bu durumda her türlü korona olanlar çıkacak. Kapatacaklar.

Cevabı belli olmayan soruyu her gün onlarca kez sormaları. Hayır birinin de çıkıp kesin cevap vereceği bir konu olsa sesimi çıkarmayacağım.
Konuya düzgüncene bak lütfen. Farkındaysan yazan arkadaş veya arkadaşlar "Sizce" demiş. Bunun anlamını biliyor musun yoksa açıklamam mı gerekiyor ? Diğer insanların fikirlerini merak ettikleri için yazıyorlar. Aklı başında her insan bakanın buraya gelip yazacağını düşünmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı