Okulu bırakmayı düşünüyorum

sınıfta kalıcam hiç birşey bilmiyorum daha bugün 4 sınav oldum sınıfta kalırsam uzak bir yere atıyacaklar ailemin dediğine göre bilmiyorum ne yapıcağımı
sırf bu durumlardan dolayı böyle düşünüyorsan sana ve ailene yazık olur ama potansiyelin yoksa bile liseyi bitir bari

sınıfta kalıcam hiç birşey bilmiyorum daha bugün 4 sınav oldum sınıfta kalırsam uzak bir yere atıyacaklar ailemin dediğine göre bilmiyorum ne yapıcağımı
Ders çalışmayı az çok bilen biriysen, Sınav zamanına kadar 9. sınıf konularını sıkı çalışma ile bitirebilirsin hiç olmazsa sınıftan geçebilecek kadar.

Merhabalar, 15 yaşında lise 1'e gidiyorum. Bazı sıkıntılarım var. Soracak çözücek dostum yok, buraya yazma gereksiniminde bulundum. Okulu bırakmayı düşünüyorum, bunun maddi durumla vesaire alakası yok, çevrem ve ülke sorunları yüzünden, ailem sürekli beni darlıyor, işizlik oranı çok düşük ve eğitim sistemini sevmiyorum her gün sınava tutuluyorum okulda, kovid hastası oldum ve ders çalışamadım şimdi ise çalışamadıgım sınavlara tabii tutuyorlar kafam çok karışık dediğim gibi işizlik oranı çok düşük, üniversiteye gitmeyi de düşünmüyorum sizce okulu bırakıp bir işe mi girmeliyim ya da okumalı mıyım?

Bence en azından liseyi bitir. Kaportacı Mehmet ustanın yanında çalışmaktan iyidir

Geri
Yukarı