Okulum çok kötü gitmek istemiyorum

Bu ciddi bir konu lisede bulunduğun ortam karakterini fikrilerini ciddi seviyede etkliyor. 4 tane boş insanla takılırsan 5. sen olursun. 4 tane düzgün insanla takılırsan 5. gene sen olursun. Dediğim gibi gerekirse babana karşı çık, sende bağır. Geri dönüşün olmayan şeyler bunlar. Git rehberlik servisinden oradan buradan destek al. Ailenin seni anlaması ve destek olması gerek, heleki bu kadar ciddi bir konuda.

Hocam rehberlik okulun pisliğini gizlemek için her şeyi yapıyor, her gittiğimde burası çok iyi bir okul her şeyimiz mükemmel sorunsuz diyorlar velileri kandırıyorlar bizide kandırmaya çalışıyorlar ama gözümüzle görüyoruz yaşıyoruz, ailemde muhtemelen beni döver ve sabah tekrar oraya yollar bilgisayarımı satarlar ya da kapatırlar.

Okulda olanları anlatıyor musun annen ve babana peki?

Her gün anlatıyorum, artık dinlemek istemediklerini söylüyorlar takmamaya başladılar.

Hocam ailem açığı bırakın okulumu değiştirmemek için çok inatçılar sanıyorlarki ben gidiyorum okulda güzelce oturuyorum saygılı kibar bir şekilde arkadaşlarımızla ders dinliyoruz, oysa kekolar bağırıyor bir de ağızlı konuşuyorlar bıçak tespih her şeyi görüyoruz ama arama olunca saklıyorlar müdürde farkında bunların ama hiçbir şey yapmıyor artık bıktık arkadaşlarımda gitti ben tek kaldım 9 saat hiç konuşmadan duruyorum.
Güzel puana rağmen ailem yakın okul diye kötü bir liseye gitmeme sebep oldu. Hayatımın en kötü yıllarıydı. Yaşadığın birkaç durum, benim yaşadıklarıma benziyor. Ailene karşı çıkman lazım gibi. Yoksa 4 yıl boyunca beğenmeyeceğin olaylara maruz kalacaksın. Okulda olanları anlattığınızda ailenizin tepkisi ne oluyor? Okulun rehberlik servisine gitmeyi denediniz mi? Rehberlik yüksek bir olasılıkla gerçekleşmeyecek masalları anlatacak ama olsun.
Not: Anlaşılan çoğu kurumda olduğu gibi sizde de rehberlik ve idari problemler hat safhada. Açık öğretim de olmayacaksa nakille devlet okuluna ya da özel okula gitmek çözüm.

Hocam rehberlik okulun pisliğini gizlemek için her şeyi yapıyor, her gittiğimde burası çok iyi bir okul her şeyimiz mükemmel sorunsuz diyorlar velileri kandırıyorlar bizide kandırmaya çalışıyorlar ama gözümüzle görüyoruz yaşıyoruz, ailemde muhtemelen beni döver ve sabah tekrar oraya yollar bilgisayarımı satarlar ya da kapatırlar.

Her gün anlatıyorum, artık dinlemek istemediklerini söylüyorlar takmamaya başladılar.
Hocam olaylar cidden böyleyse adli işlemler başlatılır genellikle.

Güzel puana rağmen ailem yakın okul diye kötü bir liseye gitmeme sebep oldu. Hayatımın en kötü yıllarıydı. Yaşadığın birkaç durum, benim yaşadıklarıma benziyor. Ailene karşı çıkman lazım gibi. Yoksa 4 yıl boyunca beğenmeyeceğin olaylara maruz kalacaksın. Okulda olanları anlattığınızda ailenizin tepkisi ne oluyor? Okulun rehberlik servisine gitmeyi denediniz mi? Rehberlik yüksek bir olasılıkla gerçekleşmeyecek masalları anlatacak ama olsun.

İlk anlattığımda beni gideceksin diye dövdüler, sonrakinde artık bağırmaya başladılar, şimdi bağırıyorlar ama takmamayada başladılar.

@Skrotski dostum sana zahmet şu cinayetler falan bir yerde haber olduysa atsana kendim bakınca bulamadım.

Cinayetler haber olmuyor maalesef ambulansla her gün yaralanan öğrencileri götürüyorlar.

Ya hocam bana çok benzeri dendi ya. Şişirme notlar falan var diye.

Evet bizide bedavadan sınıftan geçiriyorlar, 170 gün gelmeyen bir öğrenci geçti, tüm derslerden kalan bir öğrenci geçti.

Cinayetler haber olmuyor maalesef ambulansla her gün yaralanan öğrencileri götürüyorlar.

Evet bizide bedavadan sınıftan geçiriyorlar, 170 gün gelmeyen bir öğrenci geçti, tüm derslerden kalan bir öğrenci geçti.
Polisi aramaları lazım herhangi bir öğrencinin diğer bir öğrenciyi yaralaması durumunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı