Okumak mı çalışmak mı?

1 sene mezuna kaldım komi, garsonluk ve vale adında ki meslekleri yaptım. Mezuna kaldım dediysem de bilerek değil lanet derecede bir not aldığım için. Sağlık meslek lisesi çıkışlıyım müfredat değişmeden önce att olarak mezun olup iş hayatına atılırım diyordum, fakat gördüm ki değişince elime verdikleri unvan hiçbir işe yaramıyor. Bu sebepten ötürü yaptığım 3 adet mesleğe devam ettim 1 yıl içerisinde ve bir birikim yaptım aileme yük olmadan. Forumda konular açarak bilgili insanlardan bilgi almaya çalışıyorum ve hayatımı düzene oturtup devam ettirmeye çalışıyorum. Benim fikrimce okumak aptallık değildir bunu diyen birisi aptaldır, tabii ki okuyacaksın ama sevdiğin bir mesleği. Ticaretle uğraşmak istiyorsan baban zengin olacak kimse kimseyi kandırmasın denedim başaramadım ama pes etmedim iflas etsem de elimdeki parayı kaybetsem de denedim zararımı geri çıkardım. Bu sene bu yaptığım işlerden öyle bir akıllandım ki okumaya karar verdim, senin hayatını etkileyecek şeyleri söylemek bana veya bize düşmez vebalini almak istemem ama başarabiliyorsan oku. İstediğin üniversitenin hocalarını araştır, okulu araştır ne gibi imkanları var bunları gör listede 1. sırada olan üniversitenin a imkanı yok ama 2. sırada olan üniversitenin a imkanı var misali. Ben şu an öyle yapıyorum sağlık veya tıp sektöründen ilerlemeyi düşündüğüm için paramedik bölümünü okumayı düşünüyorum ve okulumu belirledim bu sene gitmeyi düşünüyorum. Sana kısacası tek diyeceğim yapacağın işi seç yapacağın iş için insanlardan fikir al ne yapman gerektiğini insanlara sorma buna ailen bile dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı