Olası Akkuyu Nükleer Santrali Patlamasının Etkileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mediyanin1

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle şunu belirteyim ki tartışma çıkmasın. Siyaset yapacak troller yazılanları okumadan çıkabilirler.

*Bu haber nükleer santral kazalarına dikkat çekme amaçlı yapılmıştır.

Akkuyu Nükleer Santrali'nin 1. reaktöründe sebebi henüz belirlenemeyen bir patlama gerçekleşti.

Akkuyu Nükleer Santrali’nde bu sabah meydana gelen kaza, Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olarak kaydedildi. Çevredeki pek çok ülkeyi de etkileyen nükleer kaza tam bir felakete yol açtı. Afrika, Ön Asya, Rusya, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’yı etkisi altına alan nükleer kaza onlarca yıl etkisini kaybetmeyecek bir büyüklükte.

NTV hava durumu sunucusu ve yüksek meteroloji mühendisi Gökhan Abur, Akkuyu’daki olası bir kazanın etkilerini anlatıyor. Nükleer santrallerin tehlikesine dikkat çekmek için Greenpeace tarafından hazırlanan videoda felaketin etkileyebileceği bölgeler ve etkilenme şekilleri anlatılıyor.

Özellikle son günlerde yaşadığımız tüm ülkede ''siber saldırı'' sonucu meydana gelen elektrik kesintisinden sonra böyle bir tehlikeyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak: muhabir26.com: SON DAKİKA : Akkuyu'da nükleer felaket !!! - Muhabir 26

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok gereksiz kişi, gereksiz olduğu gibi gereksiz de yorum yapıyor. Siyaseti olaya gram karıştırmayacağım.

-Yapılan en az 3 çocuk muhabbeti ilerde sanayi de işçi gücünde sorun yaşamamak için çünkü hızla sanayileşen bir ülkeyiz.
-Bahsettiğiniz nükleer santral inanılmaz gerekli nedeni ise elde ettiğimiz elektiriğin %63'ü ithal yani dışa bağımlıyız.
-Neden bor madenlerini tam anlamıyla işleyemiyoruz? Hayır, Lozan Antlaşmasıyla grrrraaamm alakası yok. Yok neymiş ''lozan antlaşmasında Türkiye çıkarılan bor madenlerini işleyemezmiş.'' bunun asıl cevabı Türkiye işleyemiyor, insanımız bahane uyduruyor.

Daha birçok şey yazabilirim ama zamanım inanılmaz derecede az. Kafa dağıtmak için giriyorum iyice sinirleniyorum.

Nükleer santral konusunda eğer gerekli önlemler alınmazsa, elbette çok büyük zarara yol açacaktır. Ama gerekli önlemlerle birlikte inanılmaz ihtiyacımız olacak. O santral açılırsa ne olacak ? Dolar ucuzlayacak :), aldığımız elektrik ucuzlayacak.

Başka ülkelerde olası patlama Türkiye'yi etkileyecektir, bu santrale ihtiyacımız var elektrik ucuzlayacak inşallah. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Olası bir tehlikede hem kendi hayatımızı hem de gelecek nesillerin hayatını hiçe saymış olacağız. Sizce bizim ülkemizde o santralin başına kötü şeyler gelmeme gibi bir olasılık var mı? Yok. Sizce böyle bir riski almaya değer mi?

İşin içinde Japonlar olduğu için, bu kadar korkmanıza gerek yok. Adamlar hem inşaatını hem işletmesini yapacaklar, bizim insanımıza Nükleer Santral emanet edilmez.

Yav elektrik işi güzel. Güzel olmasıma güzel ama Japonya gibi bir teknoloji devinde dahi nükleer santral kazaları gerçekleşirken biz bunlara nasıl önlem alacağız?

Yav elektrik işi güzel. Güzel olmasıma güzel ama Japonya gibi bir teknoloji devinde dahi nükleer santral kazaları gerçekleşirken biz bunlara nasıl önlem alacağız?
Japonya gibi deprem ve tsunami riski yüksek olan bir ülkede kuruluyor ve kazalar ucuz da olsa atlatılabiliyorsa, Türkiye'de kurulmaması için hiçbir neden yok. Kendi ülkesinde ki şartlara rağmen önlem alabilen bizim ülkede rahat alır yani.

Türkiye'nin de nerdeyse Japonya kadar tehlikeli bir kuşakta bulunduğunu hatırlatmak isterim. (Deprem açısından)

@Resul.A Beni milliyetçi biri olmayarak düşünme ama ben insanımıza pek günemiyorum. Mazallah bu trafoya kedi kaçmasına benzemez. Tamamen japonların kontrolünde olursa belki olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı