Online dolandırıcılık yapan çocuklara ne yapabilirim?

Daha önceden deneyimlediğimden söylüyorum,
**polise söyleyeceğim**numarasını gerçekçi yaparsan çok korkarlar. fakat ben bunu 10 yaşında deneyimlenmiştim bu çocuklar nerdeyse reşit olmak üzereler bu taktik işe yaramazsa gerçekten dava etmen gerekebilir.
İspanya/Portekiz'in siber suçlar için anonim ihbar sitesi var. Her ne kadar işe yarayacağını düşünmesem de olayı ingilizce olarak açık bir şekilde ihbar edip çocuklara ekran görüntüsü attım. Çocuklar dediğim gibi tam anlamıyla ergen oldukları için ertesi gün twitter hesaplarında #roadtojail tarzı şeyler vardı. Buna durmayan hiç bir şeye durmaz bence.

Online MMORPG oyunlarında oyun için para/eşya ticareti aracılığı sağlayan bir web sitem var. Sitemdeki oyunların bazılarında reklam yaptırıyorum. Bu oyunların en popülerinde bir grup İspanyol çocuk (tahminimce 4-5 kişi) benim sitemi yazarak "Bu site dolandırıcıdır, bizden alın" şeklinde reklam yapıyor ve insanları dolandırıyor. 16-17 yaşında çocuklar ve hepsinin Twitter hesapları ve hatta Steam hesapları bile elimde kayıtlı duruyor. Durumun ciddileşebileceğiyle ilgili konuşmaya çalıştım ama dalga geçip devam ettiler. Anonimliği hiç umursamadan Paypal üzerinden aylardır insanları dolandırıyorlar. İşime de ciddi düzeyde engel oluyorlar ve kelimenin tam anlamıyla ergenler. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?
Dava açsanız bile. Sonuç gelmez. boş yere uğraşırsınız reşit olmadıkları için hiç birşey yapamazlar.

Online MMORPG oyunlarında oyun için para/eşya ticareti aracılığı sağlayan bir web sitem var. Sitemdeki oyunların bazılarında reklam yaptırıyorum. Bu oyunların en popülerinde bir grup İspanyol çocuk (tahminimce 4-5 kişi) benim sitemi yazarak "Bu site dolandırıcıdır, bizden alın" şeklinde reklam yapıyor ve insanları dolandırıyor. 16-17 yaşında çocuklar ve hepsinin Twitter hesapları ve hatta Steam hesapları bile elimde kayıtlı duruyor. Durumun ciddileşebileceğiyle ilgili konuşmaya çalıştım ama dalga geçip devam ettiler. Anonimliği hiç umursamadan Paypal üzerinden aylardır insanları dolandırıyorlar. İşime de ciddi düzeyde engel oluyorlar ve kelimenin tam anlamıyla ergenler. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?
Konu dışı ama websitenize göz atabilir miyim ?

İspanya/Portekiz'in siber suçlar için anonim ihbar sitesi var. Her ne kadar işe yarayacağını düşünmesem de olayı ingilizce olarak açık bir şekilde ihbar edip çocuklara ekran görüntüsü attım. Çocuklar dediğim gibi tam anlamıyla ergen oldukları için ertesi gün twitter hesaplarında #roadtojail tarzı şeyler vardı. Buna durmayan hiç bir şeye durmaz bence.
Hocam, hapishaneye demişler, sizi korkutmak istiyorlar herhalde, bence hiç bir şey yapamazlar.

Hocam, hapishaneye demişler, sizi korkutmak istiyorlar, bence hiç bir şey yapamazlar.
Ben ekran görüntüsü attıktan sonra dalga geçmek için yazdılar, bana zaten bir şey yapamazlar 😆
Dava açsanız bile. Sonuç gelmez. boş yere uğraşırsınız reşit olmadıkları için hiç birşey yapamazlar.
Ben de öyle düşünüyorum. Tek çare dolandırılan kişilerden birinin ciddi anlamda uğraşması.

Bu arada hocam, sosyal medya ile tehdit edebilirsiniz, eğer bundan vazgeçmezlerse, sosyal medyadan dolandırıcı olduklarını yazın.
Sosyal medya dahil her türlü uyarıyı denedim. Hayatımda bu kadar anonimliğe önem vermeyip hırsızlık yapan insanlar da görmedim. Cidden hayret edilecek bir durum.

Olay o değil çocuklar kendilerine #roadtojail yazmış yani hapishaneye yol dalga geçiyorlar hani ergenlerin badboyluğu havalı bulması gibi hapise girmeyi havalı buluyorlar.
Heralde biz sıkıntılıyız. Bizde ergeniz hiç böyle şeyler yapmıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı