Online dolandırıcılık yapan çocuklara ne yapabilirim?

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Online MMORPG oyunlarında oyun için para/eşya ticareti aracılığı sağlayan bir web sitem var. Sitemdeki oyunların bazılarında reklam yaptırıyorum. Bu oyunların en popülerinde bir grup İspanyol çocuk (tahminimce 4-5 kişi) benim sitemi yazarak "Bu site dolandırıcıdır, bizden alın" şeklinde reklam yapıyor ve insanları dolandırıyor. 16-17 yaşında çocuklar ve hepsinin Twitter hesapları ve hatta Steam hesapları bile elimde kayıtlı duruyor. Durumun ciddileşebileceğiyle ilgili konuşmaya çalıştım ama dalga geçip devam ettiler. Anonimliği hiç umursamadan Paypal üzerinden aylardır insanları dolandırıyorlar. İşime de ciddi düzeyde engel oluyorlar ve kelimenin tam anlamıyla ergenler. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?

Dava açabilirsin ama ben bile söylediğimi mantıklı bulmadım. Bu konuda yapılcak hiçbir şey yok ama dava aç ya da sen bilirsin.

Online MMORPG oyunlarında oyun için para/eşya ticareti aracılığı sağlayan bir web sitem var. Sitemdeki oyunların bazılarında reklam yaptırıyorum. Bu oyunların en popülerinde bir grup İspanyol çocuk (tahminimce 4-5 kişi) benim sitemi yazarak "Bu site dolandırıcıdır, bizden alın" şeklinde reklam yapıyor ve insanları dolandırıyor. 16-17 yaşında çocuklar ve hepsinin Twitter hesapları ve hatta Steam hesapları bile elimde kayıtlı duruyor. Durumun ciddileşebileceğiyle ilgili konuşmaya çalıştım ama dalga geçip devam ettiler. Anonimliği hiç umursamadan Paypal üzerinden aylardır insanları dolandırıyorlar. İşime de ciddi düzeyde engel oluyorlar ve kelimenin tam anlamıyla ergenler. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?
Dolandırıcı olduklarından eminsen, şikayet et.

Dolandırıcı olduklarından eminsen, şikayet et.
Dolandırıcı olduklarından eminim, dolandırılan bir kaç kişiyle konuştum. Sorun zaten nereye şikayet edeceğimi bilmemem, çünkü çocuklar İspanyol. Dolandırılan ben olmadığım için de kanıt gösterebileceğimi sanmıyorum. Koca Paypal'ın bunun gibi şeylere karşı hiç bir önlem almaması cidden komik bir durum.

Dolandırıcı olduklarından eminim, dolandırılan birkaç kişiyle konuştum. Sorun zaten nereye şikayet edeceğimi bilmemem, çünkü çocuklar ispanyol. Dolandırılan ben olmadığım için de kanıt gösterebileceğimi sanmıyorum. Koca PayPal'ın bunun gibi şeylere karşı hiçbir önlem almaması cidden komik bir durum.

Usom diye bir kurum varmış. Ulusal siber olaylarla mücadele merkezi imiş. Ulusal dediğine göre oraya şikayet edebilirsin sanırım.

Daha önceden deneyimlediğimden söylüyorum,
**polise söyleyeceğim**numarasını gerçekçi yaparsan çok korkarlar. fakat ben bunu 10 yaşında deneyimlenmiştim bu çocuklar nerdeyse reşit olmak üzereler bu taktik işe yaramazsa gerçekten dava etmen gerekebilir.

Dolandırıcı olduklarından eminim, dolandırılan bir kaç kişiyle konuştum. Sorun zaten nereye şikayet edeceğimi bilmemem, çünkü çocuklar İspanyol. Dolandırılan ben olmadığım için de kanıt gösterebileceğimi sanmıyorum. Koca Paypal'ın bunun gibi şeylere karşı hiç bir önlem almaması cidden komik bir durum.
Hocam, burada USOM İhbar var:

Durumun PayPal ile bağıntısını çözemedim.

Geri
Yukarı