Online oyunda küfür eden kişi şikayet edilebilir mi?

Sanki siz hiç milletin anasına falan sövmüyorsunuz :D önce adama küfür ettirecek şeyler yapıp sonra küfür edince manevi tazminat davasına çevirerek para kazanılsaydı şu an tüm MOBA oyuncuları zengindi.

Küfüre bu denli takılıyorlarsa Online oynamasınlar hocam :D küfürsüz Online oyun var mı sanki?

Küfür tüm Online oyunlarda var olan bir şey diyebiliriz resmen küfür edilmeyen Online oyun kalmadı oyun içi report etmesi mantıklı ama gidip de gerçek dava açması gereksiz bir durum dava açmak içinde para gerek. Küfür ediliyor diye her önüne gelene dava açıcaksanız Online oyun oynamayın.

Hocam sırf anama bacıma sövdü diye değil zaten adam dini manevi değerlere bile sövdü bu kadarı abartı.

Hakaret davalarında cebimizden bir şey çıkmıyor diye biliyorum biraz araştırmıştım hem haklı olduğum bir durumda mahkeme ücretini karşı tarafın karşılaması gerekmez mi?

Hocam cidden her küfür yediğinizde dava mı açıcaksınız hiç Online oyun girmeyin o zaman hem LoL gibi bir oyun oynayıp küfür ediliyor deyip dava açacağım diyorsunuz LoL de Allah'a söven kitle var küfür etmeyen LoL oyuncusu yok :D

Bir eleman güzelinden her şeyime salladı. Bunu nereye nasıl şikayet ederim ve şikayet ettikten sonra neler yaşanır? Manevi tazminat davasına çevirebilir miyim? Bilgisi ya da deneyimi olan birileri bu durumu açıklayabilir mi?
sosyal medyada değilde oyun içi küfür yediğin zaman maalesef bir şey çıkmaz oradan savcılık hakaret davası için ismi cismi belirsiz birisinin ip'sinden kimliğini tespit etmeye uğraşmaz. Öyle olsa bile senin maximum 25dakika bir araya geldiğin birisinin mental açıdan sana ne kadar zarar verebileceği konusu var bu arkadaşın sen kazansan bile alacağı maximum 3 5 lira tazminat ki gerçekten bu davayı savcılığın tınlaması imkansıza yakın. Mutele geç hocam kafanı yorma.

Boş verin hocam onun aybı olarak görün dava ile başınızı ağrıtmayın hem dava açarsanız adam iyice bela olur başınıza.

Hocam üniversite Online zaten başka işim de yok kafaya koydum uğraşacağım bu elemanla her önüne gelenin dinine imanına sövmemesi gerektiğini anlasın bunların normal karşılanmasını da anlamıyorum zaten bu şekilde normalleştiriyorlar tazminat alamasam bile korkusu yeter ona ifadeye çağrılmanın o bile yeter bana.

Geri
Yukarı