Opera GX mi Firefox'mu ya da başka bir tarayıcı mı kullanmalıyım?

Hocam siz şaka mısınız? 4 GB RAM varsa 6'sını nasıl sömürüyor?

Arkadaş ironi yapmış hani ş-şaka 🧐 😂

Güvenilir olduğunu nereden çıkardınız? Gizli sekmedeki verileriniz bile satılıyor.

Sonda yarıldım 😆😂

bir tarayıcıyı bu kadar objektif savunmak cidden güzel bir şey :) bizim insanımız takım tutar gibi tarayıcı, antivirüs veya herhangi bir şirketi tutmayı çok sever 🙂

Hocam siz şaka mısınız? 4 GB RAM varsa 6'sını nasıl sömürüyor?

Chrome yüksek bellek tüketimi olayı geride kaldı. Şu an en az bellek tüketen tarayıcı Chrome.

Hızlı olmama olayını nereden çıkardınız? Ara yüzdeki en ferah, en hızlı tarayıcı Chrome.

Güvenilir olduğunu nereden çıkardınız? Gizli sekmedeki verileriniz bile satılıyor.
Acikcasi en hizlisi artik Edge ve RAM kullanimi hala fazla.
Opera yaninda tercih eder miyim evet ama Brave, Edge ve Firefox varken hayir.
Bu arada gizli sekme verilerini de cektigi dogru, Technopat haberlerine bak, biraz eski (1 ay falan) ama gercek.

Acikcasi en hizlisi artik Edge ve RAM kullanimi hala fazla.
Opera yaninda tercih eder miyim evet ama Brave, Edge ve Firefox varken hayir.
Bu arada gizli sekme verilerini de cektigi dogru, Technopat haberlerine bak, biraz eski (1 ay falan) ama gercek.

Yeni Chromium tabanlı Edge gerçekten çok hızlı, kaynak tüketimi çok düşük. Bende Edge kullanıyorum. RAM kullanımı fazla derken Chrome'dan mı bahsettiniz? Eğer Chrome için konuştuysanız bu yanlış. Şu an Chrome çok düşük kaynak tüketiyor. Brave tarayıcısının şu anda bellek problemleri var. Yeni sekmede bile çok fazla bellek tüketiyor. Edge zaten şu anda kusursuz bir tarayıcı. Firefox ise Windows üzerinde sayfaları geç yüklüyor, çok kaynak tüketiyor.

Yeni Chromium tabanlı Edge gerçekten çok hızlı, kaynak tüketimi çok düşük. Bende Edge kullanıyorum. RAM kullanımı fazla derken Chrome'dan mı bahsettiniz? Eğer Chrome için konuştuysanız bu yanlış. Şu an Chrome çok düşük kaynak tüketiyor. Brave tarayıcısının şu anda bellek problemleri var. Yeni sekmede bile çok fazla bellek tüketiyor. Edge zaten şu anda kusursuz bir tarayıcı. Firefox ise Windows üzerinde sayfaları geç yüklüyor, çok kaynak tüketiyor.
Firefox evet fazla kaynak yiyor.
1 seneyi askin suredir Chrome kullanmiyorum ya Edge ya Firefox.

Arkadaş ironi yapmış hani ş-şaka 🧐 😂

Sonda yarıldım 😆😂

bir tarayıcıyı bu kadar objektif savunmak cidden güzel bir şey :) bizim insanımız takım tutar gibi tarayıcı, antivirüs veya herhangi bir şirketi tutmayı çok sever 🙂

Arkadaş neden ironi yapmış? Ayrıca arkadaşın bu ironiyi Chrome üzerinden yazması bile trajikomik.

Sonda neden yarıldınız?

Tarayıcı savunmuyorum, tutmuyorum. Herkes kafasına göre, internetten gördüğü sağı solu belli olmayan bilgiler ile bir yazılımı, programı, şirketi kötüleyecek bir insan olursa, bende savunurum. @26318

RAM sıkıntınız yoksa Chrome veya Firefox, varsa Edge, Vivaldi'ya da Brave kullanın.

Brave tarayıcı şu anda en yüksek bellek tüketen tarayıcılardan bir tanesi, Vivaldi eski sistemlerde çok hantal çalışıyor. Chrome ise şu anda en az bellek tüketen Chromium tabanlı tarayıcılardan bir tanesi.

Arkadaşlar Microsoft'un işletim sistemi olan Windows'u kullanıyorsanız seçiminiz Edge'den yana olmalı. (RAM'den veya Performansdan yana bir sorun yaşıyorsanız) Microsoft kendi işletim sistemi ile kendi tarayıcısının uyumunu yapmazmı sizce? İstese diğer tarayıcıların performansını olumsuz etkiliyecek şeyler dahi yapabilir. Benim naçizane fikrim bu :) adamların kendi İşletim sistemi, her şey mübah xD.

Geri
Yukarı