Opera GX nasıldır?

Virüs içermez. Güvenilirdir. İçinde reklam önleyici bulunuyor. Tasarımı, arayüzü hoşuma gidiyor. Ve klavyeden tuşlara basarken ses çıkması benim o kadar hoşuma gitti ki...

Benim de ses gerçekten huzur veriyor reklam engelleyici olması ayrı bir güzel gerçekten iyi bir tarayıcı.
Diğer yazdığım alternatifleri de deneyin derim. 😉

Mutlaka bir ara bakarım :)

Reklam engelleyicisi kötü. Devre dışı bırakılarak yerine uBlock Origin tercih edilebilir.
Bence hiç olmasa bile faydası oluyor.
Çünkü bir sitede Açık/Kapalı olarak test ettim ve bayağı bir reklam engellenmişti.
Tabii diğer reklam engelleyicileri de test etmek lazım.

Sistemdeki cpu ve bellek kullanımını denetleyebildiğiniz için güzel bir tarayıcı. Ancak sanki hantallaşıyor gibi hissettiğimden ben Yandex kullanıyorum

Sistemdeki cpu ve bellek kullanımını denetleyebildiğiniz için güzel bir tarayıcı. Ancak sanki hantallaşıyor gibi hissettiğimden ben Yandex kullanıyorum
"Hantallaşıyor" ne demek?
Biraz açar mısınız?
Ben de geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Hantallaşıyor" ne demek?
Biraz açar mısınız?
Bende geçmeyi düşünüyorum.
Sen herhangi bir siteyi açtığın zaman tarayıcı site dosyalarının bir kısmını cihazına indiriyor. Buna önbellekleme deniyor, birçok tarayıcıda uzun süreli kullanımdan dolayı bu önbellek dosyalarının kayıtları birikmeye ve tarayıcının hızını düşürmeye başlıyor.

Ayrıca eklentiler ve gereksiz özellikler de sen kullanmasan bile çalıştığından dolayı 2 saniyede açacağın siteyi 6-7 saniyede açıyorsun. Hatta bazen 20-30 saniye bile bekleyebilirsin bu sebepten.

Tabi önbellek temizliği + ince ayarlar ile müthiş bir kullanım yaşarsın orasını anlatmak için de ayrı konu açmam gerekir.

Sen herhangi bir siteyi açtığın zaman tarayıcı site dosyalarının bir kısmını cihazına indiriyor. Buna önbellekleme deniyor, birçok tarayıcıda uzun süreli kullanımdan dolayı bu önbellek dosyalarının kayıtları birikmeye ve tarayıcının hızını düşürmeye başlıyor.

Ayrıca eklentiler ve gereksiz özellikler de sen kullanmasan bile çalıştığından dolayı 2 saniyede açacağın siteyi 6-7 saniyede açıyorsun. Hatta bazen 20-30 saniye bile bekleyebilirsin bu sebepten.

Tabi önbellek temizliği + ince ayarlar ile müthiş bir kullanım yaşarsın orasını anlatmak için de ayrı konu açmam gerekir.
Anlatıp, konuyu buraya atarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı