Rehber Opera GX'den Brave'e yer imleri ve şifreleri aktarma

Captain Levi

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Paradis
Merhaba, bugün size Opera GX'den Brave'e nasıl şifrelerinizi ve yer imlerinizi aktarabileceğinizi göstereceğim.

İlk önce Opera GX'i açalım ve ayarlara gelip gelişmişe tıklayalım.
Ekran Alıntısı.png

Hemen aşağıdaki Parolalar'a girin.
Ekran Alıntısı 5.png

Kayıtlı şifrelerin sağında bulunan üç noktaya tıklayıp şifreleri dışarı Aktar'a basıp ardından istediğiniz yere kaydedin.
Ekran Alıntısı 6.png

Şifrelerimizi dışarıya aktardığımıza göre sıra yer imlerini dışarıya aktarmakta.
Yer imleri için de Opera'da yer imlerinin olduğu çubuğa sağ tıklayıp yer imleri ne basın.
Ekran 1.PNG

Gelen sekmenin sol altındaki içe/dışa Aktar'a basıp yer imlerini Aktar'ı seçin ve istediğiniz yere kaydedin.
Ekran 2.PNG

Opera GX'deki işimiz bitti. Şifreleri aktarmak için Brave'i açıp adres çubuğuna brave://flags yazıp enterlayın. Gelen sekmeden arama kısmına password import yazıyoruz default yazan yere tıklayıp Enabled'a basın.
Screenshot_2.png

Ardından adres çubuğuna brave://settings/passwords yazıp enterlayın. Kayıtlı şifrelerin sağında bulunan üç noktaya tıklayıp içe aktar deyin. Önünüze gelen pencerede biraz önce şifreleri kaydettiğiniz yere gelip kaydettiğiniz dosyayı seçin.
Screenshot_10.png

Yer imlerini aktarmak için ise adres çubuğuna brave://settings/getStarted yazıp enterlayın ve başlayın kısmından yer işaretlerini ve ayarları içe aktar butonuna basın.
Screenshot_11.png

Ardından üstte çıkan yerden kaynağı yer imleri HTML dosyası olarak değiştirip 'bir dosya seç'e tıklayın. Önünüze gelen pencerede biraz önce yer imlerini kaydettiğiniz yere gelip kaydettiğiniz dosyayı seçin.
Screenshot_13.png

Son olarak ise adres çubuğuna brave://settings yazıp enterlayın altta olan görünüm bölümünden yer işaretleri çubuğunu göster butonuna tik atın.
Screenshot_14.png

Umarım işinize yarayan bir rehber olmuştur bir daha ki makaleye kadar görüşmek üzere.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 161
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 203
  • Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 246
Opera GX'deki fotoğrafları benim rehberimden almışsınız. Hatta yazıları ve konu başlığını bile almışsınız. Tamam, sorun değil de belirtseydiniz iyi olurdu. Elinize sağlık.

Opera GX'deki fotoğrafları benim rehberimden almışsınız. Hatta yazıları ve konu başlığını bile almışsınız. Tamam, sorun değil de belirtseydiniz iyi olurdu. Elinize sağlık.

Evet hocam. Opera GX gibi bir Spyware'ı tekrar sistemime yüklememek için aldım kusura bakmayın belirtecektim. Fakat düzenleme seçeneği 1 saat sonra gitmişti.

Geri
Yukarı