Opera ve veri ihlali uydurması!

Firefox Chrome kadar yiyor, onun kadar stabil değil.
1. Şu an atıyorsun. Evet, farklılıkları olabilir, ama Chrome'u tarayıcıların tanrısı anlamına gelmez.
2. RAM konusunda işletim sistemi farkı var. Firefox'un genel kitlesi Linux'ta. Zaten %95 Linux dağıtımlarında Firefox varsayılan tarayıcı olarak geliyor.
Hocam aslında bu Opera gizlilik işini @Techno 3030 başlatmıştı bir de ona soralım.
@Samotne Ciasteczka
Tamam, ama güncellemesi yok. Başka bir şeyi yok. O zaman neden 12 iş yapıyor?
Google Servisleri? Uzantılar? Site decoderları? Güvenlik araçları? O kadar şey var ki..

1. Şu an atıyorsun. Evet, farklılıkları olabilir, ama Chrome'u tarayıcıların tanrısı anlamına gelmez.
2. RAM konusunda işletim sistemi farkı var. Firefox'un genel kitlesi Linux'ta. Zaten %95 Linux dağıtımlarında Firefox varsayılan tarayıcı olarak geliyor.

@Samotne Ciasteczka

Google Servisleri? Uzantılar? Site decoderları? Güvenlik araçları? O kadar şey var ki..

Hocam zaten Chrome en iyi tarayıcı demedim ama kullandığımda gerçekten öyleydi,belki Linux'ta daha stabildir.

Google Servisleri? Uzantılar? Site decoderları? Güvenlik araçları? O kadar şey var ki...
Neyse konuyu uzatmayalım. Yoksa bu şekilde tartışılır gider. Herkes kendi sistemine göre en uygun tarayıcıyı seçip kullansın. Bu benim için Edge olur. Sizin için Chrome olur. Ya da başka bir şey.

Açıkçası ben Opera'yı çok eskiden yaşattığı sorunlardan ötürü hiç sevmiyorum. Windows XP zamanlarında Firefox'un pek alternatifi yoktu. Bir tek Opera vardı. Firefox'da herhalde bir siteyi açamıyordum. Ben de Opera ile açayım dedim. Opera başladığı an bilgisayar bir kasıyor anlatamam. İşaretçiyi 1 FPS falan görüyorum. Firefox ile kasmayan bilgisayarı kastırdığı için kendisini tebrik edip sildim. O günden sonra bir daha da bulaşmadım. Ara sıra yine deneme amaçlı kurdum ama tatmin etmedi beni.

Son 1 yıldır ise Edge Chromium kullanıyorum. Tarayıcı 1 yılda çok iyi yol katetti. Şu an benim favori tarayıcım kendisi. Yılların Firefox ve Chrome kullanıcısı olarak bu iki tarayıcıdan da daha başarılı olduğunu düşünüyorum Edge'in. Tabii bu benim fikrim. Kimisi Opera sever kimisi Firefox. Buna karışamayız. Ben Firefox'u stabilite sorunlarından ötürü sildim. Chrome'u ise zıvanadan çıktığı için sildim. Umarım Edge ileride sorun yaşatmaz diyor ve gidiyorum. :)

Neyse konuyu uzatmayalım. Yoksa bu şekilde tartışılır gider. Herkes kendi sistemine göre en uygun tarayıcıyı seçip kullansın. Bu benim için Edge olur. Sizin için Chrome olur. Ya da başka bir şey.
Kesinlikle öyle. Ben sadece özellikleri saydım. Kararı da öneri isteyen versin artık. Her zaman derim işte: Şu kafatasının içinde kırışlı madde var işte. Onu kullanabiliyorsa sorun yok.

İster veri ihlali yapsın, ister verimi bana versin, ne yapıyorsa yapsın.
Arayüzü berbat, performans sorunları olan, "ışıqlı mışıqlı" tarayıcısını öldürseniz kullanmam, önermem.

Veri olayına gelince bence tartışılır konu, ama Edge övdükten sonra, Opera'yı kötüleyenler çok komik oluyor.
Edge'in nesi var ki? Gayet stabil ve hızlı.

Edge'in nesi var ki? Gayet stabil ve hızlı.

Ona bir şey demedim ki :D

Operanı gömen, sonra da Edge en iyi ve gizli tarayıcı diyen kitle var. İster alın, ister alınma. Kendi bakış açına kalmış durum bu.

Söylemeden geçemem: Micros*ft sizi anne, babanızdan iyi tanır ;)

Ona bir şey demedim ki :D

Operanı gömen, sonra da Edge en iyi ve gizli tarayıcı diyen kitle var. İster alın, ister alınma. Kendi bakış açına kalmış durum bu.
Hocam açıkçası veriler benim için pek bir şey ifade etmiyor. Benim gibi sıradan bir insanın verisini alıp ne yapacaklar? Halay mı çekecekler? :D Verileri önemli olanlar bizler değil bilumum devletin bir taraflarında görev yapan insanlar veya hükümet yetkilileri asıl.

Ama kredi kartı söz konusu olunca Opera'dan alışveriş yapmak tedirgin ederdi beni açıkçası. Bu yüzden Edge ile alışveriş yapıyorum hep.

Geri
Yukarı