Oyun için GTX680 mi yoksa HD7970 GHz Edition mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
nVidia ile AMD öyle karşılaştırılmaz ki... Sadece AMD kendi içinde ve nVidia kendi içinde o yöntemle karşılaştırılır.
Ona bakılırsa HD4850, GTX 670 den daha mı iyi olmuş oluyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 560 Ti ve HD 6950'yi geride bırakan bir kart. Gayet güzel ve uzun ömürlü olmakla beraber o.c. potansiyeli de fena değil :)

Overclock nasıl yapıyoruz ? GTA 5 çıkıyor, Battefiled 4 bunları oynatırmı ?

İleride olacak bir şey için konuşmak pek doğru olmaz ama bence sorun çıkmaz. O.C. biraz bilgi isteyen bir konu. Bu konuda biraz araştırma yaparsanız en azından temel bir fikriniz olur :)

AMD HD 7970 Tam bir güç canavarı. 250 Watt güç tüketiyor. GTX 680 İse 185 Watt. Hız bakımından GTX 680 daha iyidir. Ve bu resmen GTX 680'ne hakarettir :)

Beni güldürüyorsun :) Şakacı seni :) Bu defa sakin cevap veriyorum ama bir sonraki yanlış yönlendirmende bu kadar rahat davranabilir miyim, hiç sanmıyorum ;)

fX6en.gif

Beni güldürüyorsun :) Şakacı seni :) Bu defa sakin cevap veriyorum ama bir sonraki yanlış yönlendirmende bu kadar rahat davranabilir miyim, hiç sanmıyorum ;)

fX6en.gif

Şimdi benim kafa çorba oldu. Ya bu test siteleri taraf tutuyor yada ben hiç bişey anlamıyorum. Peki recep bey bu iki farklı site de GTX680'nin daha az güç tükettiği tabloda görüyor. Benim sorum ise biz hangisine inanacağız.

Geforce GTX 680 vs Radeon HD 7970 – Performance Comparison Benchmarks @ Hardware Compare

AnandTech - Bench - GPU12

Ve donanım haber deki inceleme video'ların da yine aynı durum var.

Buradan izleyebilirsiniz.

AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Bios Modlama

Not: Amacım tartışma ortamı çıkartmak değil zaten siz ben den çok daha bilgili birisiniz. Amacım eğer taraflı test yapan siteler varsa bundan sonra o siteleri takip etmeyelim ve başka insan'ları da yanlış yönlendirmeyelim. Ne nvıdıa ne intel nede amd taraftarıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı