Oyun Lüks İşi Midir? ~ Korsan Oyunlar Artacak Mı, Bitecek Mi?

Korsan oyun satımında ve kullanımında durumlar ne olacak?

• KDV'den dolayı korsan oyun kullanımı artacak.

• Devlet, korsan oyun ve yazılımları azaltacak ve ağır cezalar verecek.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vergi olayı normalde olmalı zaten ama alım gücü bizim gibi düşük ülkeler için bu biraz sorun oluyor. Yine de korsan için bir bahane olamaz bu. Aylarca listemde tuttuğum ve zamanı gelince satın aldığım oyunlar oluyor. Bu arada hiç korsan düşünmüyorum. Bu biraz kişinin kendi ahlaki değerlendirmesine bakar bence.

Konudaki mesajları okumadım, benim yazacağımı başkası belirttiyse eğer kusura bakmayın.

Steam'de zaten KDV vardı arkadaşlar. Aylardır orada KDV dahildir yazıyordu. Yazmadığı zamanlarda bile zaten ödüyordunuz o KDV'yi. Yeni gelen bir şey değil bu. Steam, Türkiye'de de belgeli olarak faaliyetlerini yürüten bir şirket.

Şu Türkiye'deki medya o kadar boş şeylere çalışıyor ki, insanları çok yanlış yönlendiriyor.

Adam torrent indirdi diyelim devlet nassıl ceza verecek ki onu anlamadım?

Ülkenin okullarındaki akıllı tahtalar bile korsan Windows kullanıyorken. Hükümetin korsan oyunlara yaptırım getirmesi ne kadar mantıklı?

Yarın, öbür gün ortaya bir emek koyduğunuzda bu emek çalınırsa, hırsızlar size güldüğünde "O kadar emek verdi, biz de çaldık ama eminim o da anlayışla karşılar" dediklerinde "Olur canım, çalabilirler" diyeceksiniz yani. Elinizi sıkıyorum gerçekten. (y)

Bu benim seçimim. Hem durduk yere korsana teşvik diye ceza vermenizde ilginç.

Senin seçimin hırsızlıksa yapacak bir şey yok. Çocukken ben de korsan kullandım, kullanmadım demiyorum ama parası olduğu oyuna para veren aptaldır diyen insanlar var. Bir kafe aç iki kişi gelsin kahve içsin parayı ödemeden kalksın ve bu benim seçimim desin. Bakalım ne yapacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin seçimin hırsızlıksa yapacak birşey yok.Çocukken bende korsan kullandım kullanmadım demiyorum ama parası olduğu oyuna para veren aptaldır diyen insanlar var.Bir kafe aç iki kişi gelsin kahve içsin parayı ödemeden kalksın ve bu benim seçimim desin bakalım ne yapacaksın.

O senin bakış açın. 60 Dolarlık oyuna 300 TL vermek istersen verirsin. Ben vermiyorum. Bu kadar basit. 60 dolarsa benim ülkemde en fazla 80 TL olması lazım ki ben alabileyim. Amaç burada parasının çok olması değil. 300 dolara oyun olur mu?

O senin bakış açın. 60 Dolarlık oyuna 300 TL vermek istersen verirsin. Ben vermiyorum. Bu kadar basit. 60 dolarsa benim ülkemde en fazla 80 TL olması lazım ki ben alabileyim. Amaç burada parasının çok olması değil. 300 dolara oyun olur mu?
Oyun fiyatları çok fazla o konuda diyebilcek cidden bir şeyim yok. Adamlar bir oyun çıkartıyor 250 TL sanki para havadan düşüyor bize.

Burada hukuka uygun hareket etmek lazım. Legal sahadan ayrılmamak gerek. Kaldı ki forumda şahsi düşünce kapsamında bile olsa illegal bir usül tavsiye edemezsiniz. Beni yanlış anlamayın. Ben herhangi bir yorum yadırgamadım. Mevzuattan bahsediyorum sadece. :) Özel şirketlerin fiyatlandırma stratejilerini inceleyen / denetleyen bir hukuk firmasında çalışan birkaç kişi olsak şurada: O zaman derim ki belli şeyleri tartışalım ve belli aksiyonları uygulayalım. Fakat değiliz ne yazık ki. O halde kimse çok ta etkili laflar edemez burada. :)

• Beğen
İfadeler: ESY
Durduk yere ceza vermedim. İnsanları korsan kullanmaya teşvik ediyorsunuz.

Korsanlık, hırsızlıktır. Birisinin cebinden para çalmak ile korsan oyun, yazılım indirmek arasında fark yoktur. Bunu kabullenmek istemeseniz bile içinizde bir yerde bana hak veren sesi dinleyin. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı