Oyun nasıl yapılır?

HD4450

Kilopat
Merhaba dostlar uzun süredir bu konulardan açmıyordum ama tekrar başladım kodlama öğrenmeye. C# öğreniyorum ama ben bir süre sonra kodlamayı kavrayınca nasıl oyuna dökeceğim grafikleri ve kodları oyuna nasıl ekleyeceğim her şey için ayrı ayrı nasıl kod yazacağım karışmazlar mı?

Merhaba dostlar uzun süredir bu konulardan açmıyordum ama tekrar başladım kodlama öğrenmeye. C# öğreniyorum ama ben bir süre sonra kodlamayı kavrayınca nasıl oyuna dökeceğim grafikleri ve kodları oyuna nasıl ekleyeceğim her şey için ayrı ayrı nasıl kod yazacağım karışmazlar mı?

Bir oyun motoru seçmelisiniz, genelde çoğu kişi C# ile Unity kullanıyor.

Yapacağın oyun göre değişir. Hikaye tabanlı "2D RPG"oyun yapan arkadaşlarım var. Oyunun ana dili İngilizce olduğu için yabancılar da bayağı sevdiler maddi olarak da destekmeleye başladılar.

Kodlaması, animasyonları, senaryosu gibi bölümleri var.

Animasyon için kullandığınız stüdyo programına göre işlemci veya ekran kartı gücü yani kısaca iyi sistem gereksinimleri de gerekebilir.

Son düzenleme:
Buraya sormakla olacak bir iş değil. Büyük çaba ister, kendiniz de yapamazsınız. Yapsanız bile Erzurum gibi olur. Heves kırmak için söylemiyorum, sadece belirtiyorum.

Undertale'ı büyük bir ekip yapmadı, oyun yapmak için dev bir ekibe ya da çok paraya ihtiyaç yok

Oyun motorları bu yüzden var. Ücretsiz olarak bildiğim Unity ve Unreal Engine var bunlara bakabilirsiniz. C# öğreniyorsanız Unity kullanabilirsiniz.

C++ veya Unity'nin eğitim videoları var çok istiyorsanız da öğrenmek parayla kurslar var o yollarla öğrenebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı