Oyun nasıl yapılır?

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Oyun yapma konusunda ve yazılım konusunda gram bilgim yok. Nereden eğitim alabilirim? Udemy'de önerebileceğiniz kurslar var mı? Türkçe olursa sevinirim.

Sistemim:
  • RX 560.
  • i5 10400F.
  • 8 GB 2133 MHz OC ile 2666 MHz (ileride 16 GB yapacağım)
  • 480 GB SSD.
  • 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yapma konusunda ve yazılım konusunda gram bilgim yok. Nereden eğitim alabilirim? Udemy'de önerebileceğiniz kurslar var mı? Türkçe olursa sevinirim.

Sistemim:
  • RX 560.
  • i5 10400F.
  • 480 GB SSD.
  • 500 GB HDD.

Hocam belki yılan oyunu yapabilirsiniz ama onun dışında bulaşmanızı önermem. Çok karışık gelecektir gram bilgim yok demişsiniz. Uğraşılacak dert değil açıkçası.

Hocam belki yılan oyunu yapabilirsiniz ama onun dışında bulaşmanızı önermem. Çok karışık gelecektir gram bilgim yok demişsiniz. Uğraşılacak dert değil açıkçası.

Başlarda pixel art oyunlar yapmak geldi aklıma. Sonra bilgim arttıkça daha farklı oyunlar yaparım diye düşündüm.

Büyük firmalar anasının karnından oyun yapmayı bilerek doğdu herhâlde?
Başlarda pixel art oyunlar yapmak geldi aklıma. Sonra bilgim arttıkça daha farklı oyunlar yaparım diye düşündüm.
İlk olarak Unity'nin Roll-a-ball projesine bakabilirsiniz.

Sistemim:
  • RX 560.
  • i5 10400F.
  • 480 GB SSD.
  • 500 GB HDD.
Bu işe merakınız varsa girin. Pazarda su veya meyve satmak gibi değil bu iş. Temel dersleri öğrenip 2D bir oyun yaparak başlayabilirsiniz. Yaptığınız oyunları play store yayinlayabilirsiniz. Tek seferlik 25 dolar veriyorsunuz sonra istediğiniz kadar oyun yükleyebilirsiniz.
Ayrıca atom isimli kanalda oyunlar ile alakalı bir kanal bir göz atın.

Bu işe merakınız varsa girin. Pazarda su veya meyve satmak gibi değil bu iş. Temel dersleri öğrenip 2D bir oyun yaparak başlayabilirsiniz. Yaptığınız oyunları Play Store yayinlayabilirsiniz. Tek seferlik 25 dolar veriyorsunuz sonra istediğiniz kadar oyun yükleyebilirsiniz.

1-2 yıldır merakım var ama başlayamadım bir türlü. Nereden başlayacağımı tam olarak bilmiyorum. Ve Udemy kursu almak istiyorum aslında ama hangisini alacağımı da bilmiyorum.

Yapacağınız oyunun taslağını bir kağıda çizin. Veya bir çizim progamında. Daha sonra bu taslak üzerinden yola çıkarak oyunu yapmanız hem işi kolaylaştırır hemde ne yapacağınızı bilirsiniz.
1-2 yıldır merakım var ama başlayamadım bir türlü. Nereden başlayacağımı tam olarak bilmiyorum. Ve Udemy kursu almak istiyorum aslında ama hangisini alacağımı da bilmiyorum.
Udemydeki temel kursları alın.

Geri
Yukarı