Oyun nasıl yapılır?

Şöyle bir şeyi yapabilirsin:

Bence dediğim gibi çizgisel bir oyun yapın. Hem daha kolay olur. Vuruş hissini şöyle arttırabilirsiniz: Düşmana mermi sıktığımız zaman mermiyi neresine sıkarsak orasını tutsun gibi.

İnternette bir araştırdım siz ilk önce 2Dden başla demek istediniz galiba.

Bundan en fazla 20 yıl sonra Türklerin nasıl oyunlar çıkaracağını merak ediyorum. Bu işe yol koymuş çok fazla insan var. Ancak o zamanlarda kesin oyunların modası geçer gelişmiş bir şey yapılmaya başlar biz daha yeni oyun yapmaya başlarız :(. Ben Java dilini öğrenmeye çalışıyorum. Minecraft ile alakalı plugin gibi şeyler yapmak istiyorum. Tabi zor ama zorlanmamız normal. En azından sana bir motivasyon olsun bu yorum. Umarım güzel başarılara imza atarsın. Ayrıca mesela KinderGarten gibi bir oyun tasarlasan (grafik olarak) konusu baya iyi olsa oynanır.

Bundan en fazla 20 yıl sonra Türklerin nasıl oyunlar çıkaracağını merak ediyorum. Bu işe yol koymuş çok fazla insan var. Ancak o zamanlarda kesin oyunların modası geçer gelişmiş bir şey yapılmaya başlar biz daha yeni oyun yapmaya başlarız :(. Ben Java dilini öğrenmeye çalışıyorum. Minecraft ile alakalı plugin gibi şeyler yapmak istiyorum. Tabi zor ama zorlanmamız normal. En azından sana bir motivasyon olsun bu yorum. Umarım güzel başarılara imza atarsın.
Eğlenmenin modası geçmez, sadece formu değişir. Oyununuz eğlendirirse ve mevcut eğlendiren öğelerden daha iyiyse bundan 2000 yıl sonra da kendini oynatır.

Bundan en fazla 20 yıl sonra türklerin nasıl oyunlar çıkaracağını merak ediyorum. Bu işe yol koymuş çok fazla insan var. Ancak o zamanlarda kesin oyunların modası geçer gelişmiş bir şey yapılmaya başlar biz daha yeni oyun yapmaya başlarız :(. Ben Java dilini öğrenmeye çalışıyorum. Minecraft ile alakalı plugin gibi şeyler yapmak istiyorum. Tabi zor ama zorlanmamız normal. En azından sana bir motivasyon olsun bu yorum. Umarım güzel başarılara imza atarsın.

Teşekkürler.

Enis, iyi grafik kasalım kafasındaki Türk geliştiriciler için altın değerinde şeyler söylemiş, siz de bakın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı