Oyun nasıl yapılır?

Fatih Terim

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben bir oyun yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum oyun yapmak istediğim tam böyle.
Attığım resimler sadece bunlar değil daha da fazlası var ama nasıl yapılır öğrenmek istiyorum.
Video olarak böyle bir şey istiyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7VZp8N.jpg

indir.jpg

maxresdefault.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir adet yumurta, iki adet işlemci pini, ve 250 gram unu tabakta karıştırın.Ardında fırında 350 derecede 1.5 saat pişirin.Hocam şaka maka oyun yapmak kolay mı ?YAparsınız ama forumdan bunu sormanız çok saçma.

Başlarsam nasıl oyunu yapacağım bilmiyorum işte.

Öncelikle C# öğrenmek gerekiyor Unity ile başlayacaksan eğer Unreal ile başlamak istiyorsan C++ öğreneceksin benim tavsiyem C# öğrenmen ardından Udemy üzerinden veya başka bir platformdan kurs alıp öğrenebilirsin ingilizcen varsa Unity kendisi küçük oyunlar yaptırıyor sana videolar ile.

MMORPG tarayıcı oyunları genellikle JavaScript ile yapılıyor. Oyun yapmak için kodlama bilmek gerek veya modelleme yapmayı öğrenip başka ekiplere katılabilirsin. Ayrıca tek kişi ile yapılacak iş değil. Sesleri yapacak kişi modelleri yapacak kişi yazılımcı gibi yetenekleri olan insanlardan ekip kurman gerekiyor. Hem oyunun daha iyi olur hem daha kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı