Oyun nasıl yapılır?

@HD4450 Hocam, inşallah beni yanlış anlamamışsınızdır. İlk öncelikle kendinizi daha çok geliştirmeniz, bir ekip toplamanız gerek. Tek kişi ile olacak iş değil. Ve de buradan alacağınız bilgiler gördüğünüz üzere yüzeysel. Daha önce oyun yapmış kişilere sorabilirsiniz.

Normalde hayatta kalma oyunu düşünüyordum ama öyle şu anki oyunlar gibi bir amacım yok. Nasıl desem? Stranded Deep tarzı bir şey yapmak istiyorum. Oda çok zor onun yerine Yiğit öztoprak hocamın oyunu gibi bir oyun yapmak isterim (rounded).
Eğer yanlış oyuna bakmadıysam Rounded 3d bir oyun ve anladığım kadarıyla tek kişisiniz önerim 3d oyun değil de 2d veya pixel art oyunlar yapmanız

Normalde hayatta kalma oyunu düşünüyordum ama öyle şu anki oyunlar gibi bir amacım yok. Nasıl desem? Stranded Deep tarzı bir şey yapmak istiyorum. Oda çok zor onun yerine Yiğit öztoprak hocamın oyunu gibi bir oyun yapmak isterim (rounded).

O zaman bildiklerimden Unity'ya da Unreal.
Engine işinize yarar ama diğer arkadaşlarında dediği gibi tek kişi iseniz 3D oyun yapmak zor olabilir. Belki 2D ya da pixel bir bulmaca ya da hayatta kalma oyunu yapabilirsiniz.

Oyunu yapan arkadaşımız ne kadar ter döktüğünden bahsetmişti. Tek kişi büyük çaba ister.
Oyun yapmak her türlü zor olan bir şey oyunu yapan kişinin hatalar karşısında amaan başlarım oyununa da oyun motoruna da deyip pes etmemesi lazım animasyon , müzik , tasarım , kodlama gibi işler insanı yoran şeyler oyunu yapan kişinin pes etmemesi için bu işlerden zevk alması ve aldığı hatalar karşısında internetten araştırarak veya kendisi deneyerek hataları çözmesi lazım

Oyun yapmak her türlü zor olan bir şey oyunu yapan kişinin hatalar karşısında amaan başlarım oyununa da oyun motoruna da deyip pes etmemesi lazım animasyon , müzik , tasarım , kodlama gibi işler insanı yoran şeyler oyunu yapan kişinin pes etmemesi için bu işlerden zevk alması ve aldığı hatalar karşısında internetten araştırarak veya kendisi deneyerek hataları çözmesi lazım
Bende onu diyorum işte. Bir de bunları tek kişi uygulayacak.

3D görsel render konusunda yazın yardımcı olarabilirim belki.
Recep İvedik denemem.
:D

RcpDeneme3.png

@HD4450 hocam, inşallah beni yanlış anlamamışsınızdır. İlk öncelikle kendinizi daha çok geliştirmeniz, bir ekip toplamanız gerek. Tek kişi ile olacak iş değil. Ve de buradan alacağınız bilgiler gördüğünüz üzere yüzeysel. Daha önce oyun yapmış kişilere sorabilirsiniz.

Yiğit hocamla konuşmuştum anlatmıştı bayağı. Ama bütün bilgiler falan gitti aklımdam sınav stresleri falan olsun. Demek istediğinizi anladım. Zaten ileride büyük oyun falan yaparsam ekip toplarım. Şu anki amacım öğrenmek minik oyunlar yapmak teşekkürler yine de.
O zaman bildiklerimden Unity'ya da Unreal.
Engine işinize yarar ama diğer arkadaşlarında dediği gibi tek kişi iseniz 3D oyun yapmak zor olabilir. Belki 2D ya da pixel bir bulmaca ya da hayatta kalma oyunu yapabilirsiniz.

Şu oyun skorda falan eskiden oynadığımız eşyaları toplayıp şifreleri birleştirdiğimiz 2D oyunlardan yapılabilir mi acaba?

Yiğit hocamla konuşmuştum anlatmıştı bayağı. Ama bütün bilgiler falan gitti aklımdam sınav stresleri falan olsun. Demek istediğinizi anladım. Zaten ileride büyük oyun falan yaparsam ekip toplarım. Şu anki amacım öğrenmek minik oyunlar yapmak teşekkürler yine de.

Şu oyun skorda falan eskiden oynadığımız eşyaları toplayıp şifreleri birleştirdiğimiz 2D oyunlardan yapılabilir mi acaba?

Öyle bir oyun hiç görmemiştim.
Ama 2D düşünüyorsanız gamemaker ve RPG maker önermişitm. Aklıma Unity 2D de geldi ama onu daha önce hiç görmedim ama platform oyunları Unity 2D ile yapılıyor diye biliyorum ama benden iyi bilen vardır.

Geri
Yukarı