Oyun nedir, nasıl yapılır?

Kullandığın programlar, üst seviye program oldukları için bu tür şeyler göz ardı edilebilir :) bu olay, bilgisayarınızın gücüne bağlı değişkenlik gösterebilir. Ayrıca dostum, bu eğitimlerden sonra unity ile ileri seviye oyun yapma eğitimine de bakmanızı tavsiye ederim. Bundan sonra ki aşamalarda, oyun motorunu kurcalarken bir sorun yaşarsanız buradan ulaşabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Hocam şimdi 0 bütçe ile yapılan oyunlar kötü mü olur bir kaç yerde baktım adam basit bir oyun için 50.000Tl masraf çıkarttı.

Hocam şimdi 0 bütçe ile yapılan oyunlar kötü mü olur bir kaç yerde baktım adam basit bir oyun için 50.000Tl masraf çıkarttı.
Hangi bütçe dostum benim ? Oyun yaparken bir ücret ödemesi yapılmıyor, her şeyi sizler kendi emekleriniz ile yapıyorsunuz.

Hangi bütçe dostum benim ? Oyun yaparken bir ücret ödemesi yapılmıyor, her şeyi sizler kendi emekleriniz ile yapıyorsunuz.
Farklı bir forumda şöyle bir konuşma görmüştüm.
A:para harcamadan oyun yapmak mümkün mü?
B:Grafik duası mı edeceksin?Gökten mi gelecek o grafikler?........................................Şu 3.000 tutsa şu 20.000 bile tutabilir.
Konusma bu tarz bir sey di ondan kafam karışmıştı da.

Farklı bir forumda şöyle bir konuşma görmüştüm.
A:para harcamadan oyun yapmak mümkün mü?
B:Grafik duası mı edeceksin?Gökten mi gelecek o grafikler?........................................Şu 3.000 tutsa şu 20.000 bile tutabilir.
Konusma bu tarz bir sey di ondan kafam karışmıştı da.
cikar-onu-aklindan_1115203.jpg

Grafiklerin gökten gelmesini beklemeyeceksin, gökten tutup çekip yere indireceksin. Nasıl indirmen gerekeceğini yukarıda anlattım, 3D modelleme programlarını kullanmayı öğrenmen gerekiyor ;)

Ayrıyetten, mobil cihazlara indirebileceğimiz türkçe eğitim uygulamaları var mıdır? Ben Learn C++ indirmiştim, ancak Türkçe dil desteği olmadığı için pek birşey anlamamıştım.

Ayrıyetten, mobil cihazlara indirebileceğimiz türkçe eğitim uygulamaları var mıdır? Ben Learn C++ indirmiştim, ancak Türkçe dil desteği olmadığı için pek birşey anlamamıştım.
Ben yok diye biliyorum dostum daha önce görmedim.

Bir sorum olacak. Ben şu anda Java eğitimi görmekteyim. Bu dil ile Unity platformunda strateji oyunu yapmayı planlıyorum. Mümkün müdür? Mümkünse ne kadar sağlıklı olur?
Unity'de Java Script desteği kalktı. C# öğrenmen gerekiyor. Ayrıca strateji oyunu yapmadan önce kendini küçük oyunlarla geliştirmeni öneririm. Daha sonra kendine bir grup kurarak, ekip olarak yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Strateji oyunu yapmak kolay değil ne yazık ki...

Yeni konular

Geri
Yukarı