Oyun oynamak için Linux tavsiyesi

Freesync açık mı? Kontrol ettin mi? Dahası LFC yırtılmaları önlemek için çalışıyor. Aslında aynı kareyi x2 yapıyor ama 70 FPS'te asıl beklenen her karenin farklı olması ile 70 olması, bu da 35 FPS VS 35 FPS + LFC VS 70 FPS arasında sadece 35 vs 35 + LFC arasında avantaj sağlıyor ama 70 olması bambaşka.
Freesync açık flicker yapıyor bazen neden yaptığı hakkında hiç bir fikrim yok. Yirtilmadan ziyade stutter yapıyor akıcılık yok oluyor 48 hz en dip yenileme 60 FPS te neden böyle yapar kimi ekran kartına kimi işlemciye kimi kabloya yorumluyor hepsi iyi bende ama yine aynı 2k va panel de 4k va panelde 1080p va IPS panel de aynı durum mevcut nedir bu işin iksiri

Freesync açık flicker yapıyor bazen neden yaptığı hakkında hiç bir fikrim yok. Yirtilmadan ziyade stutter yapıyor akıcılık yok oluyor 48 hz en dip yenileme 60 FPS te neden böyle yapar kimi ekran kartına kimi işlemciye kimi kabloya yorumluyor hepsi iyi bende ama yine aynı 2k va panel de 4k va panelde 1080p va IPS panel de aynı durum mevcut nedir bu işin iksiri
Stutter dersen iş değişir. Freesync ile alakasız bir konu. GPU-CPU kullanımları, RAM yüzdesi ve sıcaklığı kontrol etmek gerekir.

Stutter dersen iş değişir. FreeSync ile alakasız bir konu. GPU-CPU kullanımları, RAM yüzdesi ve sıcaklığı kontrol etmek gerekir.

Örnek bir oyunu ele alırsak Doom Eternal 4K Full ayarlar zaten 6800XT var kartın fazla ısınmaması için undervolt yaptım bu da güç kullanımını 260W yerine 150 130 watt a indiriyor keza işlemci de aynı şekilde 5800X 3D 4.5GHz yerine 4.3 GHz çalışıyor ve o da undervolt uygulayarak 80 90W arasındaki değerleri 50 ila 60W arasına çekiyorum sıcaklıkları düşen bir sistemde herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. RAM 16 GB 3600 MHz CL16 tabii oyundan oyuna kullanımlar değişiyor swap alanına yöneliyor yüksek kullanımlarda ama olayimiz 60 FPS sabit olan oyunlar da neden stutter flicker olayının olması FPS 60 sabitlendiginde fazla kullanimlara gerek kalmadan sabit frekans aralığı elde ediyorum sabit güç kullanımını dahil. O yüzden bu konuya yazdım acaba sorun Windows'un ta kendisi mi Steam OS ya da benzeri sistem kursam nasıl bir geri dönüş olur diye emsallerini görmek istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı